Club 5
0
€0,00
Losd fsdf sd
Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Kā noteikt vai jums ir nepieciešama jauna gulta?

Matracis ir jāmaina aptuveni ik pēc septiņiem gadiem, vai pat ātrāk. Kad jūs pēdējo reizi mainījāt savu matraci? Daudzi cilvēki to nomaina tikai tad, kad matracis ir pavisam izgulēts vai pat gandrīz izjucis. Mēs esam pārliecināti, ka tad jūsu veselībai un labsajūtai jau ir daudz par vēlu. Gulēšana uz nolietota matrača ir pielīdzināma maratona skriešanai izdilušās kedās. Jūsu ķermenis ir pelnījis daudz vairāk. Vai jums ir nepieciešams jauns matracis?

Matracis ir jāmaina aptuveni ik pēc septiņiem gadiem, vai pat ātrāk. Kad jūs pēdējo reizi mainījāt savu matraci? Daudzi cilvēki to nomaina tikai tad, kad matracis ir pavisam izgulēts vai pat gandrīz izjucis. Mēs esam pārliecināti, ka tad jūsu veselībai un labsajūtai jau ir daudz par vēlu.

Gulēšana uz nolietota matrača ir pielīdzināma maratona skriešanai izdilušās kedās. Jūsu ķermenis ir pelnījis daudz vairāk. Vai jums ir nepieciešams jauns matracis?

Izlemiet par labu jauna matrača iegādei, ja:

 • jūs varat sajust atsperes un pildījuma nelīdzenumus uz matrača virsmas, vai arī virsma ir iegrimusi,
 • grozoties, matracis rada neparastas skaņas,
 • pa vidu ir izveidojies ieliekums, kurā jūs visu laiku ieveļaties,
 • tas ir redzami izdilis (iegrimis, nelīdzens, tā ārējais pārvalks ir saplīsis vai arī tas neturas kopā),
 • jūs uz tā esat gulējis vai regulāri atpūties katru nakti vai gandrīz katru nakti vairāk, nekā septiņus gadus.

Ja jūs esat piekrītoši atbildējuši vismaz uz vienu no iepriekš minētajām argumentiem, ir pienācis laiks nomainīt matraci. Taču tās nav vienīgās pazīmes, kas liecina, ka ar jūsu matraci kaut kas nav kārtībā.

Nekvalitatīva matrača radītās sekas izjūt viss jūsu ķermenis

Saplīsis pārvalks nav vienīgais iemesls, lai mainītu matraci. Ja no rītiem mostaties ar stīviem un sāpošiem locekļiem, vai arī nakts vidū jūtat, ka jūsu rokas vai kājas ir notirpušas un smagas, kritiski izvērtējiet sava matrača stāvokli. Iespējams, ka vainīgs ir tieši matracis.

Jūsu ķermenis vienmēr nepārprotami norādīs, ka matracis nenodrošina pietiekamu atbalstu ķermenim. Tādēļ mēs iesakām jums rūpīgi izvērtēt pazīmes, kuras liecina, ka jūsu miegs ir nekvalitatīvs. Diemžēl, ķermenim šajā gadījumā ir ļoti labas pielāgošanās spējas, tādēļ pēc kāda laika šie signāli var pazust (vai mazināties).

Kā pamanīt sliktas kvalitātes miega radīto negatīvo ietekmi?

Īstermiņa sekas guļot uz nepiemērota matrača ir pamanāmas uzreiz:

 • bezmiegs,
 • aizkaitināmība,
 • aizmāršība,
 • sliktas koncentrēšanās spējas,
 • pastāvīgs izsalkums, tieksme pēc saldumiem,
 • grozīšanās gultā,
 • sāpes sprandā un muguras augšdaļā vai lejasdaļā,
 • pārpūle,
 • miega bads.

Pēc dažiem mēnešiem vai pat gadiem sāk parādīties ilgtermiņa sekas, kuras izraisa gulēšana uz slikta matrača:

 • parādās liekais svars,
 • paātrinās novecošana, daudz pamanāmākas grumbiņas uz sejas,
 • samazināta produktivitāte darbā un rodas ar to saistītās darba problēmas,
 • rodas neapmierinātība ar atpūtas laiku, kuru pavadāt kopā ar ģimeni un draugiem,
 • vispārēja apātija,
 • lielākas grūtības veikt sporta aktivitātes,
 • vispārēja neapmierinātības sajūta un mazāks dzīvesprieks.

Izvēlieties šeit jums piemērotāko Dormeo matraci.

Kad jums būtu jāpērk jauna gulta?

Tagad ir skaidrs, ka matracis nav mūžīgs. Tieši tāpēc, aizvien lielākam skaitam cilvēku ciešot no miega traucējumiem, alerģijas, kā arī sāpēm locītavās un mugurkaulā, mēs saprotam, ka laba miega kvalitāte ir atkarīga no matrača kvalitātes. Izgulēts matracis patiesībā var pat padziļināt veselības problēmas.

Pirmais, kas jums būtu jādara, ir jūsu matrača veida pārbaudes veikšana.

Sāciet to, atbildot uz šādiem jautājumiem:

Kāds ir jūsu matrača stāvoklis?

Neviens tirgū pieejamais matracis nav mūžīgs. Jūs varat iegūt ļoti ilgu, vai pat mūža garantiju, taču tas nenozīmē, ka iegādājaties matraci, kas kalpos visu mūžu. Nosakot vecumu, vai drīzāk – matrača atbilstību, neskatieties tikai uz tā etiķeti. Tas nav īstais indikators, kas nosaka jūsu gultas stāvokli.

Pat tad, ja esat iegādājušies matraci, kura garantija pārsniedz 10 gadus, tas vēl nenozīmē, ka varēsiet vienlīdz labi gulēt uz tā ilgāk par 10 gadiem. Parasti noteikts preces garantijas termiņš nozīmē, ka ražotājs sola - noteiktās preces fiziskas īpašības šajā periodā nemainīsies. Īsumā – tas nozīmē, ka esat iegādājušies labu izstrādājumu.

Noteikt to, cik ilgi matracis atbildīs jūsu vajadzībām, ir kaut kas gluži cits. Pat tad, ja prece gadiem ilgi ir saglabājusi visas būtiskākās īpašības, joprojām var rasties problēmas, jo jūs esat mainījies.

Kas ir mainījies jūsu dzīvē?

Kādas pārmaiņas ir notikušas jūsu dzīvē pēdējo desmit gadu laikā? Vai jūs esat apprecējies, pārcēlies uz dzīvi citur, ievērojami palielinājis vai samazinājis ķermeņa svaru, gaidījusi bērniņu vai arī esat nopietni slimojis? Visi šie apstākļi rada izmaiņas ne tikai jūsu dzīvē, bet arī ķermenī.

Cilvēka ķermenis nemitīgi mainās un izvirza jaunas prasības. Novecošanas process izraisa ķermeņa svara un formas, kā arī muskuļu masas, u.tml. izmaiņas, un matracis, kas sniedza jums ideālu atbalstu 25 gadu vecumā, vairs nenodrošina jums pietiekamu atbalstu 35 gadu vecumā. Jo vecāki jūs kļūstat, jo vairāk jūsu ķermenis novērtē mīkstāku matraci, kas ir saudzīgāks pret jutīgākajām ķermeņa daļām.

Taču tas nenozīmē, ka būs piemērots ikviens mīkstāks matracis – matrača struktūrai ir jābūt gana stingrai, lai pietiekami labi balstītu jūsu ķermeni.

Kādiem nolūkiem jūs lietojat matraci?

Vai jūs uz matrača guļat katru nakti un izmantojat to arī tad, kad skatāties televizoru, ēdat brokastis, lasāt un vingrojat? Vai tas tiek izmantots uz dīvāna sēdēšanai un pa to mēdz lēkāt bērni? Tad tas savas pozitīvās īpašības zaudēs daudz ātrāk.

Kā jūs rūpējaties par matraci?

Pat par matraci ir pienācīgi jārūpējas. Ticiet vai nē, bet jūsu matracis kalpošanas laikā var kļūt par paradīzi daudziem nevēlamiem un nepatīkamiem viesiem – putekļu ērcītēm, sēnītēm un baktērijām:

 • katru nakti cilvēka ķermenis izdala aptuveni trešdaļu litra sviedru un citu sekrēcijas šķidrumu (kas atbilst dzēriena krūzei) – visu to uzsūc jūsu matracis. Noteikts šā šķidruma daudzums iztvaiko dienas laikā, taču pietiekami liels tā daudzums paliek matracī;
 • katru nakti cilvēkam nolobās aptuveni 1,5 g blaugznu un atmirušo ādas šūnu, kuras paliek uz matrača (gadā tie ir aptuveni 100-200 grami);
 • matracis, kuru lietosiet 5-6 gadus, saturēs vairāk kā 200 gramus organisko un neorganisko putekļu;
 • taču vissvarīgākais ir tas, ka matracis ir lieliska baktēriju, vīrusu un putekļu ērcīšu vairošanās vieta. Šī īpašība postoši ietekmē alerģiskus cilvēkus. Ir aprēķināts, ka matracī, kuru lietojat 10 gadus ir aptuveni 2 miljoni putekļu ērcīšu, un vēl ļaunāk ir tas, ka tajā ir arī to izdalījumi.

Tas nozīmē, ka ļoti svarīgi ir pienācīgi rūpēties par savu matraci. Ja jūs to regulāri nevēdināsiet un aizsardzībai neizmantosiet piemērotu pārvalku, matrača mūžs būs ļoti īss.

Rūpīgi izvērtējiet, vai jūsu matracis patiešām ir jums piemērots, ņemot vērā, ka uz tā jūs pavadāt trešdaļu savas dzīves. Uzklikšķiniet šeit, lai apskatītu ieteikumus, Kā izvēlēties piemērotu matraci un iegādājieties sev jaunu. Jūsu ķermenis ir to pelnījis!