Club 5
0
€0,00
Losd fsdf sd
Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Dormeo matraci no A līdz Z: lietoto jēdzienu skaidrojošā vārdnīca

Vai mūsu vietnē esat pamanījuši kādu vārdu vai jēdzienu, kura nozīme Jums nav īsti saprotama? Lielākai izpratnei un palīdzībai, pieņemot lēmumu par pirkumu, mēs esam sagatavojuši visbiežāk izmantoto izteicienu skaidrojošo vārdnīcu, lai uzlabotu izpratni un palīdzētu pieņemt lēmumu par pirkumu.

Alergēns

Alergēns ir mikroskopiskas daļiņas, kuras iekļūst organismā un izjauc imūnsistēmas darbību. Alergēniem var būt gan dabiska, gan arī ķīmiska izcelsme. Starp vispazīstamākajiem alergēniem ierindojas mājas putekļi, ziedputekšņi, putekļu ērcītes un to izdalījumi.

Alveja (aloe vera)

Alveja ir augs, kuram piemīt neticamas spējas – tai piemīt dziednieciskas īpašības un tā labvēlīgi iedarbojas uz mūsu organismiem. Tā ir pretalerģiska un antibakteriāla, spēj iznīcināt sēnītes un ārstē iekaisumus. Alveja stiprina imūnsistēmas darbību, dziedē brūces, aizkavē novecošanās procesu un krunciņu rašanos, kā arī veicina ādas atjaunošanos.

Anatomisks

Anatomiskie matrači un spilveni nodrošina paaugstinātu komforta līmeni, tie labvēlīgi ietekmē locītavas, saites un muskuļus. Augsts anatomiskais līmenis ļauj matracim un spilvenam ideāli piemēroties ķermeņa dabiskajai formai.

Pretalerģiskais silikona pildījums- Šī ir plāna mākslīga materiāla kārtiņa, kas atgādina vatējumu. Tā tiek izmantota lielākajā daļā Dormeo matraču produkcijas, jo aizsargā matraci pret netīrumiem un putekļu ērcītēm.

Bambuss

Bambuss ir celulozes šķiedra, kas izgatavota no 100% bambusa stumbra. Bambusa šķiedra ir ekoloģiski tīrs materiāls, kas ir mīkstāks par kokvilnu, un vienlaikus ir stingrāks par sintētiskajām šķiedrām. Siltajos vasaras mēnešos tas sniedz patīkami atsvaidzinošu spirgtumu, saglabājot matraci sausu un ķermeņa sviedru aromāta nepiesūcinātu, bet aukstajos ziemas mēnešos tas uztur siltumu, nodrošinot Jums patīkamu sildīšanos ērtā, ķermeņa temperatūru uzturošā vidē.

Bio memory putas

Bio memory putu materiālam piemīt tādas pašas īpašības, kā parastajām memory putām, tas nozīmē, ka tas ir mīksts, ērts un lieliski pielāgojas auguma aprisēm. Atšķirībā no parastajām memory putām, tas veidots uz dabai draudzīgu materiālu pamata – 30% sintētiskā auduma ir aizstāti ar rīcineļļu. Šis ir mūsu devums vides aizsardzībā, turklāt matračiem piemīt arī antibakteriālas īpašības.

Oglekļa šķiedras

Ogleklis ir neticami izturīgs, elektrību vadošs materiāls. Tas šķiedru formā ir sastopams pārvalkos un tiek izmantots statiskās elektrības novadīšanai.

Kašmirs

Kašmirs ir augstākās kvalitātes vilna, kas iegūta ķemmējot Kašmiras kazu apmatojumu. Šajā procesā tiek iegūta zīdaini maiga, viegla un silta dzija. Kašmiru pārsvarā izmanto augstas kvalitātes apģērbu, segu un spilvenu ražošanā.

Šūnu struktūra

Ecocell ir viens no svarīgākajiem materiāliem matraču Dormeo ražošanā un tas ir izgatavots no mikroskopiskām šūnām (līdzīgām stiroporam). Šūnas ir virzītas visos virzienos (trīsdimensiju izkārtojums) un nodrošina nepārtrauktu gaisa cirkulāciju, liekā mitruma novadīšanu, kā arī ļauj saglabāt matraci sausu un ērtu.

Der P 1

„Der P-1” ir matračos, segās un spilvenos, kā arī mīkstajās mēbelēs, paklājos un aizkaros visbiežāk sastopamā alregērna tehniskais apzīmējums. To rada mājas putekļu ērcītes (Dermatophagoides Pteronyssinus), kuras mitinās matračos un gultasveļā, izmantojot šīs vietas, lai vairotos un barotos. Putekļu ērcīšu izdalījumi un mirušo ķermeņu atliekas pārvēršas neredzamos putekļos, kas izraisa alerģiskas reakcijas astmas slimniekiem un alerģiskiem cilvēkiem, apgrūtinot un traucējot mierīgu un veselīgu miegu. Viens, ar aizsardzību nenodrošināts matracis, var būt mājvieta 10 miljoniem putekļu ērcīšu, tieši tādēļ matraču aizsardzībai ir jāpievērš ļoti liela uzmanība, it sevišķi alerģiskiem cilvēkiem un astmas slimniekiem, kā arī bērniem.

Putekļu ērcītes ir zirnekļveidīgi posmkāji (to lielums svārstās no 0.1 līdz 0.5 mm), kas ar neapbruņotu aci nav saskatāmi. Tās vislabprātāk mitinās matračos, mīkstajās mēbelēs, spilvenos, mīkstajās rotaļlietās, segās un aizkaros – vietās, kur tās var iegūt pietiekamu daudzumu barības, mitrumu un iespēju paslēpties. Putekļu ērcītes vislielākās raizes dara alerģiskiem cilvēkiem un astmas slimniekiem, jo putekļu ērcīšu izdalījumi, smalku putekļu veidā, izraisa acu asarošanu, var bloķēt degunu, izraisa šķaudīšanu un klepošanu.

Ecocell®

Ecocell® mūsdienīgs, elastīgs sintētiskais materiāls, kura galvenā priekšrocība tā cietība, lieliskā pielāgošanās spēja un gaisa caurlaidībā. Tas pasargā no alerģijām, ir higiēnisks, viegls un dabai draudzīgs, jo to iespējams pārstrādāt.

Ecogreen

Ecogreen ir materiāls, kas izstrādāts, lai saudzētu dabu un samazinātu sintētisko materiālu izmantošanu. Tā pamatā ir Ecocell - izturīgs, elastīgs, gaisu caurlaidīgs jaunās paaudzes materiāls, kas nodrošina ķermenim lielisku atbalstu un tajā pašā laikā ir pietiekami izturīgs un viegls. Parasti Ecocell tiek izgatavots no sintētiskiem materiāliem, bet Ecogreen ir uzlabojis savas ekoloģiskās īpašības, aizstājot 30% sintētiskā materiāla ar rīcineļļu, tādējādi padarot matraci par dabai draudzīgu produktu ar antibakteriālām īpašībām.

Florenciešu dūriens

Florenciešu dūriena metode tiek izmantota visos matraču Dormeo pārvalkos, jo tas nodrošina ilgāku kalpošanu un izturīgumu. Florenciešu dūrienam ir zigzaga forma un tas droši nosien visas šķiedras, ļaujot matracim ilgāk saglabāt savas labās īpašības.

LGA sertifikāts

LGA sertifikāts garantē, ka no līstītēm izgatavotās gultas pamatnes Dormeo ir augstas kvalitātes produkti ar izcilu drošību. Gadiem ilgi veiktās pārbaudes nodrošina regulāru produktu testēšanu un kontroli.

Memory putas

Memory putas ir inovatīvs materiāls, kuru savām vajadzībām izstrādājusi NASA, lai kosmosā mazinātu kosmonautiem spiedienu uz ķermeni. Drīz pēc šā materiāla terapeitisko īpašību atklāšanas, to sāka izmantot matraču ražošanā. Memory putas pielāgojas ķermeņa temperatūrai, maigi ieskauj galvu, plecus, kaklu un samazina spiedienu uz izvirzītajām ķermeņa daļām, kuras gulēšanas laikā parasti tiek nospiestas. Pretstatā parastajām putām, memory foam struktūrā esošās šūnas saspiežas ikvienā spiediena ietekmē. Kad spiediens mazinās, putas pakāpeniski atgūst savu sākotnējo formu. Šī spēja lēni atgūt sākotnējo formu piešķir memory putām ārstnieciskas īpašības, jo to elastīguma dēļ ķermenis netiek pakļauts paša spiediena ietekmei.

Merinvilna (Merino)

Merinvilna ir visvērtīgākais aitas vilnas veids, kuras augsto vērtējumu nodrošina tās mīkstā struktūra un izturīgums. Pirmo reizi merinvilna tika izmantota sportistu vajadzībām, bet drīz vien to sāka pielietot guļamistabu un modes podestu ierīkošanai. Merinvilna lieliski regulē ķermeņa temperatūru, uzturot siltumu, bet neļaujot pārkarst un novada mitrumu, neļaujot ķermenim saskarties ar to, jo tā spēj uzsūkt mitrumu, vienlaikus saglabājot spēju uzturēt siltumu arī mitrā vidē. Merinvilnai piemīt antibakteriālas īpašības, kas novērš nepatīkamu aromātu rašanos. Šo īpašību dēļ merinvilna ir ideāli piemērota Jūsu matracim, segai un spilvenam, jo tā nodrošina mierīgu un veselīgu miegu, bez svīšanas un salšanas. Merino vilnas izstrādājumus variet apskatīt šeit!

Dažādu zonu matracis

Dažādu zonu matracim ir īpaša struktūra, kas pielāgojas ķermeņa anatomiskajām formām. Dažas ķermeņa daļas ir smagākas par citām, līdz ar to tām nepieciešams lielāks atbalsts, turpretī vieglākajām ķermeņa daļām – mīkstums. Matrača stingrākās daļas ir izvietotas matrača vidū, bet maigākās – galvas un pēdu apvidū. Matracim ir trīs zonas, kas lieliski pielāgojas ķermeņa formai un svaram.

Negatīvie joni

Negatīvie joni ir neredzamas gaisā esošas negatīvi lādētas daļiņas. Pārsvarā negatīvos jonus var atrast dabā – mežos, pie jūrām, upēm, ūdenskritumiem utt. To klātbūtne slēgtā vidē ir neliela un turklāt to samazina dažādas elektriskās ierīces, kuras rada pozitīvi lādētas daļiņas. Pozitīvajiem joniem ir negatīva ietekme uz mūsu labsajūtu, tie rada nogurumu un galvassāpes, savukārt, negatīvie joni, palīdz uzlabot garastāvokli, turklāt tiem ir atjaunojoša iedarbība.

Negatīvie joni, kurus atbrīvo jonizētāji iedarbojas uz pozitīvajiem joniem (kas ir sastopami putekļu, dūmu, elektromagnētiskā smoga veidā) un tie uzkrājas uz grīdas. Tādējādi gaiss tiek padarīts tīrāks un elpošana – vieglāka. Jonizētāju izvietošanu guļamistabās īpaši iesaka alerģiskiem cilvēkiem, ja telpās, kurās viņi uzturas, ir novietots televizors, kā arī mājokļos, kuros iedzīvotāji smēķē.

Ortopēdisks

Matracis ar ortopēdiskām īpašībām piedāvā ideālu atbalstu ķermenim. Augsts ortopēdiskais līmenis liecina, ka matracis ir stingrs un garantē ideālu atbalstu mugurkaulam, pleciem, gurniem un papēžiem.

Öko tex standarts 100

Sertifikāts par „ÖKO-tex standartu 100” liecina par ekoloģisku preces ražošanas procesu. Tas ražošanas laikā kontrolē lietotāja labsajūtu negatīvi ietekmēt spējīgo kaitīgo vielu klātbūtni.

„ÖKO-tex standarta 100” sertifikāts garantē, ka matrači Dormeo atbilst videi draudzīgiem standartiem un ir nevainojamai veselības uzturēšanai.

Resistat aizsardzība

Resistat aizsardzība novada matračos esošo statisko elektrību. Tas tiek panākts ar īpašajām oglekļa šķiedrām, jo ogleklis spēj vadīt elektrību. Oglekļa šķiedras savāc statisko elektrību un novada to zemei, turklāt šo procesu sekmē arī matracī iestrādātais vads, kas savienots ar sazemētiem priekšmetiem (piemēram, radiatoriem).

Tādējādi matracī neuzkrājas ne putekļu daļiņas, ne arī putekļu ērcītes. Tā Resistat palīdz novērst alerģiju un astmas uzliesmojumus, nodrošinot vispārīgu komfortu un labsajūtu.

Sanitized

Sanitizācija ir starptautiski atzīta procedūra, kuru izmanto, lai pasargātu audumu pret dažādu mikroorganismu iedarbību. Audumi, kas tiek apstrādāti ar Sanitized, spēj nodrošināt ilgstošu aizsardzību pret putekļu ērcītēm, baktērijām un sēnītēm, tādējādi nodrošinot maksimālu aizsardzību pret alerģiju uzliesmojumiem.

Zīme Sanitized apliecina, ka audumam, matracim vai gultas veļai ir augstākās kvalitātes īpašības un lielāka pievienotā vērtība.

Softdream

Šķiedras Softdream ir stingras sintētiskās šķiedras, kuras neburzās un nesaraujas, ātri žūst un nodrošina aizsardzību pret sēnītēm. Šķiedras Softdream ir viegli mazgājamas, tādēļ tās ir ideāli piemērotas spilveniem, segām, dvieļiem, vannas paklājiņiem un citiem līdzīga pielietojuma produktiem.

Soja

Sojas šķiedras, kuras izmanto daudzos, dažādos veidos un nolūkos, beidzot ir ieguvušas stabilu vietu tekstiliju izgatavošanā.

Sojas šķiedras iegūst īpašā procesā, apstrādājot sojas blakusproduktus. Tā tiek iegūts mīksts un maigs audums, kas pieskaroties varētu līdzināties kašmiram, tādēļ tas ir ieguvis nosaukumu – dārzeņu kašmirs. Apbrīnojamais auduma maigums un zīdainais sojas šķiedru pieskāriens radīja vēl vienu nosaukumu – sojas zīds.

Sojas šķiedras satur vērtīgās aminoskābes, kuras ir sastopamas arī cilvēku organismā. Dārzeņu kašmirā ir 45% proteīna, no kuriem 18 ir aktīvie minerāli, kas iekļūst organismā caur ādu, nodrošinot labsajūtu un veselīgas ērtības.

Sojas šķiedras nodrošina matračiem papildu kvalitāti, jo:

  • tie ir gaisu caurlaidīgi (šķiedras „elpo” labāk, nekā kokvilna),
  • tie absorbē mitrumu un saglabā siltumu,
  • tiem piemīt antibakteriālas īpašības,
  • tie ātri izžūst.

Sudrabs

Vēl pirms dažiem gadiem sudraba izmantošana kosmētikā, matraču ražošanā un līdzīgās industrijās šķita visai neiespējama. Tomēr mūsdienās sudrabs, kas pārsvarā tiek izmantots dārglietu, monētu un spoguļu ražošanā, ir ienācis arī matraču ražošanā. Kāpēc?

Sudraba labvēlīgā ietekme uz veselību un labsajūtu padara to ideāli piemērotu miega un atpūtas kvalitātes nodrošināšanai, jo:

  • tam piemīt antibakteriālas īpašības; sudraba joni ir sasaistīti ar enzīmiem, kas atrodas baktēriju šūnās, samazinot to barošanos;
  • tas novērš nepatīkamu aromātu rašanos un izplatīšanos;
  • tas regulē svīšanu un mitruma uzkrāšanos;
  • tas ir lielisks elektrības vadītājs un spēj novadīt statisko elektrību;
  • tas regulē ķermeņa temperatūru, vienmērīgi sadalot un izplatot ķermeņa ražoto siltumu.

Sudraba šķiedras, kas ir arī matračos Dormeo Silver un Dormeo Memory 2+12 Silver, ir savērtas atsevišķās šķiedrās visa pārvalka laukumā, ļaujot tām uzturēt auduma dabiskās īpašības un kvalitāti, nodrošinot tikpat mīkstu un maigu tekstūru, kā citiem audumiem. Līdz ar to, audums ir patīkami mīksts, vienlaikus garantējot visas tīrā sudraba pozitīvās īpašības.

Statiskā elektrība

Statiskā elektrība rodas gultas (matrača, segas utt.) virsmām savstarpēji beržoties. Kad mēs kustamies vai apgriežamies uz otriem sāniem, kā arī saskaroties diviem priekšmetiem, notiek elektrisko lādiņu apmaiņa, kas parādās dzirksteļu veidā. Tas var traucēt, jo dzirksteļu saskarsme ar ādu var radīt sāpes. Oglekļa šķiedras ir lielisks statiskās elektrības novadītājs.

Talalay

Talalay ir tehniski pilnveidots augstas kvalitātes materiāls. To ilgā un sarežģītā ražošanas procesā iegūst no dabiskas gumijas – lateksa.

Tas tiek izmantots kā matrača pamats un to īpaši iecienījuši tie prasīgie pircēji, kas augstu vērtē gulēšanas ērtumu, muguras sāpju novēršanu un veselīgu vidi veselīgam miegam. Matracis ar Talalay pamatni ir īpaši ieteicams tiem, kuri jūt sāpes spranda un muguras apvidū, jo tieši šis materiāls nodrošina ķermenim izcilu atbalstu. Arī alerģiski cilvēki un astmas slimnieki spēs novērtēt šā materiāla priekšrocības, jo tam piemīt pretalerģiskas īpašības. Dormeo piedāvā matraci Talalay un Talalay Karbon.

Tencel®

Tencel® ir dabiska, no celulozes iegūta šķiedra, kuru izmanto arī papīra ražošanā. Tencel® produkti ir īpaši mīksti, tiem ir lieliska mitruma uzsūkšanas spēja, gaisa caurlaidība un tie ir videi draudzīgi. Tencel® tika izstrādāts, pielietojot jaunākos pētījumus tekstilindustrijas jomā, sniedzot visu to, ko mēs sagaidām no segām – ērtības, mīkstu struktūru un praktisku pielietojumu.

Ultralatex

Ultralatex tika izstrādāts padziļinātos pētījumos, sadarbojoties ortopēdiem un tehnoloģiju ekspertiem. Viņiem kopā ir izdevies radīt īpaši elastīgu materiālu, kas ir stingrs, nodrošina gaisa caurlaidību un pielāgojas ķermeņa formai. Ultralatex piemīt visas dabiskā lateksa īpašības, kā arī, īpašā apstrādes procesa dēļ, pretalerģiskas īpašības.

Wellsleep®

Mikrošķiedras Wellsleep® ir uzlabotas, noturīgas un mīkstas šķiedras, kas daudzējādā ziņā ir labākas, nekā parastās, pusgadsimtu atpakaļ izstrādātās poliestera šķiedras. Mikrošķiedras Wellsleep® nereti dēvē par mākslīgajām dūnām, jo to kvalitāte gan pielietojuma, gan maigās struktūras dēļ lielā mērā atgādina dabiskās zosu dūnas. Mikrošķiedrām Wellsleep® piemīt virkne priekšrocību un daudzveidīgs pielietojums. Tās lieliski regulē temperatūru, ir patīkamas pieskaroties, spēj uzsūkt mitrumu un ir noturīgas pret traipiem. Mikrošķiedras Wellsleep® ir efektīvs pretalerģisks izolētājs, tādēļ tās ideāli piemērotas alerģiskiem cilvēkiem un astmas slimniekiem, nesamazinot dabisko zosu dūnu piedāvāto kvalitāti un ērtības.

Wellsleep® Advanced

Mikrošķiedras Wellsleep® Advanced ir mākslīgas šķiedras, kuru īpašības atgādina Wellsleep® fibres, un to vienīgā atšķirība ir īpaši krusteniskā struktūra, kura starp šķiedrām veido mazas gaisa kabatiņas. Šīs kabatiņas palielina pildījuma apjomu un biezumu. Šķiedras Wellsleep® Advanced ir ļoti vieglas, mīkstas un labi vēdināmas. Tās ir īpaši piemērotas spilveniem un segām