Club 5
0
€0,00
Losd fsdf sd
Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Kā pareizi kopt matraci?

Matracim, tieši tāpat kā dzīvoklim, automašīnai un apģērbam, ir nepieciešama īpaša kopšana. Ja aizmirsīsiet par to un nepievērsīties matrača kopšanai uzmanību, tas zaudēs savas pozitīvās īpašības. Tādēļ pastāstīsim Jums kā pareizi kopt matraci! Izlasiet šos 10 padomus, lai uzzinātu, kā būtu pareizi jākopj matracis.

Matracim, tieši tāpat kā dzīvoklim, automašīnai un apģērbam, ir nepieciešama īpaša kopšana. Ja aizmirsīsiet par to un nepievērsīties matrača kopšanai īpašu uzmanību, tas zaudēs savas pozitīvās īpašības. Tādēļ pastāstīsim Jums kā pareizi kopt matraci.

Izlasiet šos 10 padomus, lai uzzinātu, kā būtu pareizi jākopj Jūsu matracis.

1. Pirms lietošanas rūpīgi izlasiet ražotāja pamācības.

Ja rīkosieties saskaņā ar ražotāja norādēm un ieteikumiem, Jūs spēsiet parūpēties par matrača uzturēšanu vislabākajā kārtībā un vairāku gadu garumā nodrošināsiet sev veselīgas un patīkamas miega stundas.

2. Pārliecinieties vai gultas pamatnes līstītes un matracis ir pareizi salikti.

Pārliecinieties, vai Jūsu matracis ir pareizi novietots uz gultas. Nepareiza novietošana var sabojāt matraci. Ja Jūs raizējaties par to, vai spēsiet matraci pareizi novietot, lūdziet palīdzību mūsu konsultantiem.

3. Nenoņemiet etiķeti.

Uz etiķetes esošā informācija ir ļoti noderīga. Etiķete ir Jūsu matrača pase, ko izmanto, lai izpildītu garantijas saistības, tādēļ atstājiet to uz matrača.

4. Lietojiet matraci uz atbilstošas gultas pamatnes ar līstēm

Nelieciet matraci uz gultas ar metāla atsperēm, uz gultas, kurai ir platas līstes, kā arī uz gultām ar bojātu virsmu.Šādas pamatnes matračiem nav piemērotas, jo tās var uzglabāt mitrumu, kas savukārt izraisīs sēnīšu veidošanos. Dormeo matračus vienmēr lieciet uz koka līstēm, jo tās nodrošina matracim nepārtrauktu gaisa cirkulāciju.

5. Lietojiet matrača pārvalku.

Augstākās kvalitātes matrača pārvalks, kuru var mazgāt veļas mazgājamajā mašīnā, ir lielisks veids kā nodrošināt matrača tīrību un ilgu kalpošanu. Matrača pārvalks aizsargās pret netīrumiem, alergēniem un mitrumu. Mēs iesakām Jums Dormeo matraču pārvalkus: Jūs varat izvēlēties kādu no pārvalkiem, kas izgatavoti no kokvilnas, ūdens izturīgā un pretalerģiskā materiāla.

6. Matrača grozīšana.

Laiku pa laikam, īpaši pirmajos sešos mēnešos, apgroziet matraci, lai galvgalis būtu novietots kājgalī, bet kājgalis – galvgalī. Dormeo ražotāji iesaka reizēm novietot matraci vertikāli, lai stabilizētu vienmērīgu tā pildījuma izvietojumu.

7. Guļamistabā un matrača atrašanās vietā nodrošiniet atbilstošu ventilāciju.

Katru nedēļu (vislabāk – katru dienu) izvēdiniet guļamistabu un matraci. To darot, noņemiet no matrača visu gultas veļu un matrača pārvalku. Tādā veidā matrača uzsūktais mitrums izgaros un neradīsies nepatīkami aromāti vai pat sēnītes.

8. Netīriet matraci ar šķidrajiem tīrīšanas līdzekļiem.

Tīrot matraci ar šķidrajiem tīrīšanas līdzekļiem vai gludinot to, Jūs varat ātri vien sabojāt matrača audumu. Tas pats attiecas uz ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem. Vislabākais matrača tīrīšanas veids ir tā izsūkšana ar putekļusūcēju (parasto, nevis putekļusūcēju ar mazgāšanas funkciju).

9. Matracis nav tramplīns.

Neļaujiet bērniem lēkāt pa matraci. Neraugoties uz to, ka Dormeo matrači ir izgatavoti no izturīgiem materiāliem, lēkāšana var tos sabojāt vai pat salauzt gultas līstes.

10. Nelokiet matraci.

Tīrīšanas laikā nekad nesasieniet un nesalokiet matraci, jo tā iespējams radīt nopietnus bojājumus. Sēdiet gultas vidū, nevis uz malām