Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Viss, kas jums jāzina par putekļiem.

Katrs mēs ik dienas saskaramies ar šiem mazajiem, zemes radītajiem organismiem – putekļiem. Ikdienā tie aptver visu vidi, kurā uzturamies.

Putekļi rodas dažādos veidos. Vislielākais putekļu „radītājs” uz mūsu planētas ir Sahāras vējš, kas gada laikā paceļ gaisā līdz 200 miljonu smilšu daļiņu.

Arī okeāni izdala mikroskopiskus kristālus (sīkākās sāls ūdens lāses paceļas gaisā, izkalst un gaiss tiek piesātināts ar sāļiem), kas pēc tām darbojas, ka ūdens tvaika kondensators. Ja gaisā nebūti putekļu, nebūtu arī mākoņu.

Atmosfērā nokļūst arī ārpus zemes putekļi, kas katru gadu Zemes masu palielina par 10 tonnām. Ja tuvāk paskatītos mājas putekļu paraugu mikroskopā, tad tur varētu ieraudzīt dzīvnieku vilnu, asfalta putekļus, ziedputekšņi, sēnītes, sporas un citas mazas matērijas daļiņas.

Cilvēka āda arī ir putekļu avots, jo no tās ik dienas atdalās ap 50 miljoni plēksnītes.

Putekļu daļiņas atsevišķi praktiski neko nesver, tāpēc pārsvarā tie atrodas gaisā. Pašsaprotami, ka ik dienas mēs šos putekļus ieelpojam. Kopā ar tiem izplatās arī dažādi vīrusi un baktērijas. Aptuveni 6-12% iedzīvotāju Latvijā ir alerģiskas reakcijas pret mājas putekļiem.

Problēmas pamatā ir putekļu ērcītes, kaut gan alerģisku reakciju izraisa tieši to izdalījumi. Ērcīte dzīvo 3 – 4 mēnešus un šajā laikā rada gandrīz 200 reižu vairāk izdalījumu par savu svaru. Lai izvairītos no alerģiskas reakcijas, ir būtiski samazināt putekļu un putekļu ērcīšu daudzumu apkārtējā vidē, īpaši gultas veļā un matračos.

Ja vēlaties samazināt putekļu ērcīšu ietekmi uz savu organismu, ir vairāki paņēmieni, kā to izdarīt:

  • Vislabākais paņēmiens ir izraisīt mājā caurvēju.
  • Tīrot virsmas, kas ir potenciālas putekļu ērcīšu mājvietas (mīkstās mēbeles un paklāji), izmantojiet tīrīšanas līdzekļus, kas iznīcina putekļu, pelējuma sēnīšu un dzīvnieku ādas plēksnīšu alergēnus.
  • Pārliecinieties, ka jūsu putekļu sūcējam ir blīvi detaļu savienojumi, jo nolietojušies putekļu sūcēji uzsūc sīkās putekļu daļiņas un izpūš tās cauri putekļu maisiņiem gaisā.
  • Regulāri mazgājiet gultas veļu, segas un spilvenus temperatūrā virs 60C un gludiniet. Ziemā, aukstā laikā ir noderīgi arī iznest gultas veļu ārā un izsaldēt, vasarā – saulē izkarsēt.
  • Neļaujiet mājdzīvniekiem uzturēties dzīvojamās telpās un guļamtelpās.

Vēl mēs piedāvājam:

Ražojot Dormeo produktus, mēs pievēršam lielu uzmanību higiēniskajam aspektam. Sanityzed aizsardzība nodrošina matračos higiēnisku vidi, kas novērš sēnīšu attīstīšanos.

Matrači Memory un Comfort satur Resistat aizsardzību, kas nepieļauj virsmai elektrizēties un līdz ar to neļauj matrača virsmai uzņemt putekļus. Dormeo preču klāstā ir arī matrača pārklājs Anti-allergic. Šis matrača pārklājs ir pildīts ar īpaši apstrādātu poleisteri. Tas nodrošina aizsardzību pret putekļu ērcītēm un citiem alerģiju ierosinātājiem.