Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Vai tev pietrūkst gribasspēka? 8 ieteikumi tieši tev

Bieži vien cilvēki netic savām spējām, jo vieglāk ir pateikt – „es nevaru”. Patiesībā mēs varam izdarīt visu, ko vēlamies un kas ir pa spēkam cilvēciskām būtnēm. Un pavisam noteikti ikvienam ir pa spēkam ievērot šos dažus vienkāršos ieteikumus, lai gribasspēku vairotu. Saskaņā ar Amerikas Psiholoģijas asociāciju, gribasspēks ir spēja pretoties īstermiņa kārdinājumiem, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus.

Tas nozīmē, ja vēlamies samazināt svaru, nepieciešams gribasspēks, lai pretotos kārdinājumam lietot uzturā kalorijām bagātus ēdienus. Secinājums – lai dzīvotu laimīgu un piepildītu dzīvi, mums nepieciešams gribasspēks savu mērķu sasniegšanai, un lūk, daži ieteikumi, kā stiprināt savējo.

1. Nezaudējiet pozitīvismu

Pozitīva domāšana ir milzīgs spēks jūsu dzīvē. Tas var izmainīt ikvienu pelēku dienu, likt jums justies un izskatīties labāk. Tas var palīdzēt iegūt vairāk draugu un kļūt veiksmīgākiem darbā. Pozitīva domāšana palīdz būt veseliem un labā fiziskā formā. Pozitīviem cilvēkiem ir daudz vairāk gribasspēka, lai sasniegtu savus mērķus.

Ja jums pietrūkst gribasspēka, sāciet kultivēt pozitīvu attieksmi. Iemācieties pasmieties par neveiklām situācijām, tikt galā ar jebkurām grūtībām, turēties pretī kārdinājumiem un izdzīvot grūtu dienu ar smaidu sejā. Ar smaidu un smiekliem jūsu dienas bus daudz patīkamākas, priecīgākas un pat ja uzskatāt, ka jums trūkst gribasspēka, tas vairs neliksies tik nozīmīgs šķērslis jūsu laimei.

2. Ēdiet veselīgi

Veselīgs uzturs ir viena no galvenajām atslēgām uz labu veselību, augstu enerģijas līmeni, vairāk gribasspēka un ilgāku dzīvi. Veselīgas brokastis palīdzēs kontrolēt svaru, vairos enerģiju un jūs spēsiet tikt galā ar ikdienas problēmām ātrāk un vienkāršāk.

Atbrīvojoties no liekā svara un esot pilni enerģijas mēs vienmēr jūtamies pārliecinātāki par sevi un veiksmīgi. Ievērojiet veselīga uztura principus arī pārējās ēdienreizēs un dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai veicinātu šūnu vielmaiņu un atbrīvošanās no šlakvielām un toksīniem.

3. Esiet aktīvs

Nepavadiet savas brīvdienas pie TV vai datora. Kustieties – dodieties pastaigā vai nelielā skrējienā, brauciet ar riteni. Rušinieties dārzā (ja jums tāds ir un ir sezona), uzturiet māju kārtīgu un tīru, piesakieties kādā brīvprātīgo organizācijā vai rotaļājieties ar mājdzīvnieku. Vienmēr centieties lietot kāpnes nevis liftu vai elevatoru, lai nokļūtu augstākos stāvos, vai vismaz izkāpiet dažus stāvus ātrāk.

Lai kāda būtu jūsu izvēlētā aktivitāte, pārliecinieties, ka nepavadāt dienu vai vakaru, guļot uz dīvāna. Jums nepieciešams gribasspēks saglabāt aktivitāti visas dienas garumā. Lai uzturētu savu enerģiju līmenī, pieturieties pie veselīga uztura plāna, domājiet pozitīvi un ticiet sev un saviem spēkiem.

4. Atbrīvojieties no skaudības un greizsirdības

Cilvēkiem, kam pietrūkst pārliecības par sevi un gribasspēka, ir tendence apskaust citus un būt greizsirdīgiem. Atbrīvojieties no abām šīm īpašībām, lai iegūtu vairāk gribasspēka dzīvot savu paša dzīvi. Pētījumi rāda, ka skaudība un greizsirdība spēj sabojāt dzīvi pat visveiksmīgākajiem cilvēkiem.

Šīs izjūtas neļauj būt produktīviem, laimīgiem un pārliecinātiem par sevi. Skaudība un greizsirdība var novest arī pie dažādām slimībām, nervu sabrukuma un depresijas.

5. Beidziet salīdzināt sevi ar citiem

Tikai tāpēc, ka jūsu draugam ir lielāks gribasspēks, lai kaut ko paveiktu, nenozīmē, ka vinš vai viņa ir labāks vai spēcīgāks par jums. Uzticieties sev – patiesībā var izrādīties, ka jums ir vēl vairāk gribasspēka, tikai jums nepieciešams to sevī atklāt.

Ir dabiski, ka cilvēki atrod sev paraugu uz ko tiekties un kopē dažus no šī cilvēka rīcības modeļiem, taču nedzīvojiet citu dzīvi! Ņemiet rokās savu paša dzīvi un dzīvojiet to tā, kā vēlaties. Tad arī gribasspēks varēs izpausties. Esiet jūs pats, mīliet un lepojieties ar sevi.

6. Samaziniet stresa līmeni

Mēs visi daudz zinām par stresa postošo ietekmi uz organismu, veselību un vispārēju labklājību. Pats svarīgākais ir iemācīties kontrolēt savu stresa līmeni.

Ir normāli, ka laiku pa laikam jūtamies saspringtāki un bieži vien stress ir nepieciešams, lai kaut ko paveiktu. Taču, ja stresu izjūtat ikdienas, jums vajadzētu iemācīties to izvadīt no ķermeņa. Dodieties pastaigā, elpojiet dziļi un izbaudiet dabu. Tas ir viens no efektīvākajiem veidiem kā samazināt stresa līmeni ikdienā.

7. Lasiet motivējošas grāmatas

Grāmatas palīdz justies labāk, dzīvot labāk, un tās palīdz mums uz brīdi izrauties no realitātes. Lasot grāmatas, jūs varat arī atrast risinājumu savām problēmām.

Ik dienas izlasiet dažas lappuses kādas motivējošas grāmatas, lai spēcinātu savu gribasspēku un uzlabotu savu dzīvi. Ja jums nepatīk lasīt vai nespējat lasīt, esot mājās, izveidojiet ieradumu doties uz bibliotēku, kafejnīcu vai citu iemīļotu vietu.

8. Piepildiet savu sirdi ar mīlestību

Domājot par mīlestību nevajag uzreiz iedomāties attiecības. Pat ja jums nav partnera, tas nenozīmē, ka jūs nevienu nemīlat. Jūs mīlat daudzus cilvēkus un lietas. Pierakstiet tās uz papīra – lietas un cilvēkus, kurus jūs mīlat, un jūs redzēsiet, ka jūsu dzīvē ir daudz mīlestības. Jautājums – vai jūs to pamanāt un vai pievēršat tam uzmanību.

Mīliet savus vecākus, draugus, dzīvniekus, dabu, valsti, pilsetu, darbu utt. Piepildiet savu sirdi ar mīlestību un tas ļaus jums pārvarēt visus šķēršļus, izaicinājumus un grutības dzīvē.