Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
 • Izņemiet preci bez piegādes maksas
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
 • Iegādājieties preces līzingā

Vai slikts miegs nozīmē attiecību beigas?

Vai naktī esat lielākie ienaidnieki, miega problēmu dēļ?

Miega traucējumi un nesaderīgi miega ieradumi var pārvērst mīlošu pāri/dzīvesbiedrus bijušajos, tādēļ Jums ir vērts palūkoties, ko Jūs varat darīt, lai saskaņotu savu miegu un glābtu savas attiecības.

Risinājums ir ļoti vienkāršs!

Vai tālāk sekojošais scenārijs Jums šķiet pazīstams? Vai Jūs gribētu ietīties mīkstajā segā un pieglausties pie sava drauga naktī … bet viņš ir vēlīnais putns, skatās TV līdz vēlai naktij, un dzīvoklis ir izgaismots kā Ziemassvētku eglīte līdz pat trijiem naktī …Un tad, kad viņš beidzot iemieg, viņš guļ nemierīgi, nepārtraukti grozās, knosās, krāc un iespējams nospārda visas segas un palagus no sevis (un arī no Jums).

Kad pēc garās bezmiega nakts cauri logam iespīd saules stari un Jūs modina augšā, Jūs kārtējo reizi dodieties uz darbu neizgulējusies.

Šāds vai līdzīgs stāsts pierāda, ka Jūs un Jūsu draugs esat ļoti dažādi, runājot par miega ieradumiem. Lai nomierinātu Jūs, teiksim, ka 3 no 4 pieaugušajiem nakts laikā regulāri mostas un pat puse no visām sievietēm vecumā no 18 līdz 64 gadiem vairākas reizes nedēļā cieš no nepietiekamas izgulēšanās.

Vainīgais? Ne tikai krākšana ...

Eksperti piekrīt, ka krākšana ir viens no domstarpību vaininiekiem, kas rodas starp partneriem. Bet tā nebūt nav vienīgā problēma. Padomājiet, vai Jūsu miegu ietekmē arī citi faktori:

 • Dažādas ķermeņa temperatūras, kas vienam nakts laika liek svīst, bet otram justies nosalušam,
 • Cieta vai mīksta matrača izvēle,
 • Pārāk bieza vai pārāk plāna sega,
 • Gulētiešanas laiks,
 • Atvērts vai aizvērts logs,
 • Guļamistabas temperatūra…

Protams, attiecību sākuma posmā Jūs šādas lietas nepamanāt bet, laikam ejot, kad no acīm nokrīt pirmās rozā brilles, šādas būtiskas nianses spēj Jūsu miegu padarīt patiešām trauslu un nemierīgu.

Ar gadiem miega ieradumu nesaderība kļūst tikai lielāka

Kad pāris ir jauns un iemīlējies, ir vieglāk samierināties ar partnera gulēšanas ieradumiem. Bet vēlāk pāri atsakās gulēt kopā dēļ krākšanas, biežas celšanās un iešanas uz tualeti utt. Ar gadiem mēs visi kļūstam jutīgāki un līdz ar to mums ir grūtāk samierināties ar partnera ieradumiem.

Kad situācija kļūst neciešama ...

… ir laiks sev pajautāt, kas rada miega traucējumus. Vai Jūsu laulības problēmas neļauj Jums mierīgi gulēt vai ir kāds cits iemesls? Neesat pārliecināta? Atbilde varētu slēpties Jūsos abos: ko esat gatavi darīt, lai mierīgi gulētu?

1.stratēģija labākam miegam: guliet atsevišķi

Aizvien lielāks pāru skaits ir atklājis, ka gulēšana kopā kļūst aizvien nepanesamāka. Saskaņā ar veikto pētījumu, 23% no visiem amerikāņu pāriem guļ atsevišķi, un tieši tāpat ir arī Lielbritānijā. Tādēļ arhitekti ir sākuši māju plānos pievienot 2 galvenās guļamistabas. Saskaņā ar dažiem pētījumiem, līdz 2015.gadam pusē no jaunuzceltajiem mājokļiem būs 2 galvenās guļamistabas.

No otras puses, daudzi pāri vēl aizvien dod priekšroku vakara un rīta mīlināšanās procesam, tādēļ viņi vienkārši neievēro ne krākšanu, ne citas problēmas, kas saistās ar nepietiekamu izgulēšanos.

2.stratēģija labākam miegam: pārvariet krākšanu

Krākšana ir ļoti nepatīkams miera traucējums, kas klausītāju var padarīt vai traku. Bet tikai nedaudzi zina, ka krākšana var būt bīstama miega ieraduma simptoms, kas izraisa elpošanas apstāšanos naktī. Elpošanas traucējumi var palielināt augsta asinsspiediena, sirds infarkta un insulta risku.

Kā no guļamistabas aizdzīt krākšanu?

 • Iesācējiem, mēs iesakām Jums pieradināt krācēju pie pret-krākšanas spilvena,
 • Pieradiniet savu draugu gulēt uz sāniem (palīdzēs pidžamas mugurpusē iešūta tenisa bumba),
 • Lielā mērā palīdz ķermeņa svara samazināšana,
 • Ja nekas nepalīdz, dodieties pie ārsta.

3.stratēģija labākam miegam: izvēlieties savus matračus

Kopīgs matracis uz abiem ir romantiski, tomēr tas var izrādīties arī īsts murgs tiem cilvēkiem, kuru gulēšanas ieradumi un vajadzības atšķiras. Mēs iesakām Jums iegādāties katram savu matraci.

Gulēšana uz pārāk cieta matrača vienam var sagādāt baudu, bet otram ciešanas. Pat dažādu slāņu centimetru atšķirība var būt ļoti būtiska.

4.stratēģija labākam miegam: guliet zem katrs savas segas

Tieši tāds padoms ir attiecībā arī uz segām: ja Jums būs dažādas segas, Jūs bez tās pa nakti noteikti nepaliksiet. Un, ja Jums vienmēr salst, Jūs varat izvēlēties biezāku segu.

5.stratēģija labākam miegam: kompromiss

Šī, protams, ir visuniversālākā recepte. Attiecību dzīve pati par sevi ir viens liels kompromiss, kāpēc gan uz to neiziet arī gulēšanas jautājumā?

Tā kā partneri lielāko daļu gultā pavadītā laikā ir kopā, izrunājieties un rodiet kopīgu risinājumu, kas būtu piemērots Jums abiem. Tas ir vienīgais veids kā panākt pietiekami kvalitatīvu miegu, kas dzīvē ir tik ļoti svarīgs.