Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Neizgulēšanās var novest pie šķiršanās?

5 lietas, kā neizgulēšanās ietekmē attiecības:

1. Miega trūkums var padarīt Tevi mazāk pievilcīgu.

Cilvēkiem patīk fiziski pievilcīgi partneri, jo zemapziņā pirmajā brīdī vairāk simpatizē vizuāli izskatīgi cilvēki. Zinātnieku pētījumā, kurā tika rādītas fotogrāfijas ar cilvēkiem, kas pietiekoši daudz guļ un kas guļ par maz, pierādījās, ka cilvēki, kas nav pietiekami daudz izgulējušies, vizuāli šķiet mazāk pievilcīgi un mazāk veselīgi.

2. Miega trūkums pasliktina Tavu humora izjūtu.

Likt otram cilvēkam smieties ir viena no nozīmīgākajām lietām attiecībās. Kāpēc? Tāpēc, ka tas piesaista otru pusīti - smiešanās rada pozitīvas emocijas, kuras pēc tam arī paliek prātā un cilvēks uzreiz asociējas ar kaut ko patīkamu pat neatceroties to, kas ir bijis runāts, darīts utt. Neizgulēšanās izrādās ļoti ietekmē cilvēka humora izjūtu, jo, lai izdomātu joku, ir nepieciešamas augstas izzināšanas spējas, prātā ir jāizanalizē, kas tajā brīdī patiks otram cilvēkam. Ir jāsaprot vai tāda tipa joks otru neaizskars vai nešķitīs garlaicīgs. Šī spēja ir saistīta ar izgulēšanos, pat kafija nepalīdz uzlabot izzināšanas spējas, ja esi miegains.

3. Mazāk miega = mazāk prieka attiecībās.

Tas, kāda ir tuvības sajūta ar partneri, cik droši jūties saistība ar attiecībām, kādas ir pozitīvās emocijas no šīm attiecībām - tās visas lietas ir saistītas arī ar to, cik labi esi izgulējies. Pētījumi rāda, ka pāri, kuriem nav miega traucējumu, kas ievēro 7-9 stundu gulēšanu diennaktī, ir priecīgāki. Tātad, ja neizgulēsies, tad arī nejutīsi tik daudz pozitīvu emociju par to, kāds ir cilvēks tev blakus, ko viņš tev sniedz un ko jauku tev dara.

4. Pārāk maz guli? Tas ir iemesls, kāpēc strīdies tik daudz.

Neseni pētījumi liecina, ka gadījumos, kad kāds no partneriem nav pietiekoši daudz gulējis, ir liela iespēja, ka izvertīsies konflikts. Cilvēki, kas guļ nepietiekami daudz, vairāk tiecas uz strīdiem un negatīvām emocijām, kā arī sliktāk spēj izvairīties no konflikta situācijām un tās atrisināt. Tā kā ir tikai normāli, ka cilvēku domas atsevišķos gadījumos dalās, tad parasti to ir iespējams atrisināt izrunājot un saprotot, kāpēc otra pusīte uztver konkrēto lietu tā kā uztver un kura variants ir atbilstošāks. Tomēr, gadījumos, kad viens no šiem cilvēkiem nav pietiekami gulējis, visticamāk, izvērtīsies strīds.  

5. Miega trūkums negatīvi ietekmē pareizu lēmumu pieņemšanu.

Attiecības pieprasa pieņemt dažādus lēmumus, gan pašā pirmajā tikšanās reizē, gan arī veidojot ilglaicīgas attiecības. Galvā rodas jautājumi: Vai šis cilvēks man ir īstais? Vai iepazīstināt šo cilvēku ar manu ģimeni? Varbūt mums vajadzētu šķirties? Šādu lēmumu pieņemšanai ir nepieciešams kārtīgi apdomāties un visu izanalizēt. Miega trūkums tev to traucēs darīt, tu jutīsies noguris un negatīvās emocijas kļūs negatīvākas, prāts būs mazliet vienaldzīgāks un nedomās pietiekoši tālu uz priekšu - viss šķitīs mazāk sevišķs un īpašs.   Secinājums: dari visu, lai kārtīgi izgulētos. To palīdzēs izdarīt kvalitatīvi matrači, spilveni un segas. Ja vēlies, lai attiecības būtu patīkamas, velti katru nakti vismaz 7-9 stundas miegam.