Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Vai mazuļiem ir vajadzīgi spilveni?

Nav nekāds brīnums, ka vecāki vēlas zināt, vai viņu mazuļiem būtu labāk gulēt uz spilvena. Tomēr atbilde slēpjas mazuļa vecumā un, vēl jo vairāk, veidā, kā mazulis guļ.

Ja jūsu bērnam ir divi gadi, spilvena lietošana nav ieteicama. Bērnam līdz divu gadu vecumam parasti nav nepieciešams galvas atbalsts, kā arī pastāv nosmakšanas risks. 

Tāpat, ja bērns sāk staigāt un viņam patīk kaut kur kāpt, spilvens varētu veicināt viņa izkļūšanu no gultiņas, palielinot nokrišanas un savainošanās risku.

Speciālisti pat iesaka nelietot spilvenu līdz divu gadu vecumam un jo īpaši līdz brīdim, kamēr bērns beidz gulēt bērnu gultiņā. Pat tad, ja bērns ir vecāks, uz spilvena nav jāguļ obligāti.

Ja nolemjat bērnam iegādāties spilvenu, pārliecinieties, ka tas ir piemērots viņa vajadzībām, nevis paņemiet un nolieciet jebkādu spilvenu, kas atrodas mājās. Spilvenam ir jābūt nosacīti stingram, lai bērna galva tajā neiegrimtu un nepastāvētu nosmakšanas risks.

Tam arī ir jābūt mazākam nekā pieauguša cilvēka spilvenam un vienkārši mazgājamam, kas ir svarīgi, ja bērns to nosmērē, kas gadās itin bieži. Ja bērns cieš no alerģijas, iegādājieties pretalerģisku spilvenu.

Ja joprojām šaubāties par to, vai jūsu bērnam kvalitatīvam miegam naktī ir vajadzīgs spilvens, tad konsultējieties ar savu ārstu. Tāpat varat vienkārši gaidīt, kad bērns sāks prasīt spilvenu pats vai kad redzēsiet, ka bērnam līdzenā gultā ir grūti aizmigt.