Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Vai laba gultas veļa garantē veselīgu miegu?

Mūsu miega un atpūtas kvalitāte ir atkarīga ne tikai no matrača, bet arī no materiāliem, no kuriem ir izgatavota gultas veļa. Tā kā gultas veļa saskaras ar ievērojamu spiedienu no mūsu puses – grozīšanās, knosīšanās un citām miegā veiktām kustībām – tā tiek austa tā, lai būtu maksimāli izturīga, par materiāliem izvēloties linu vai rievotu audumu.  

Audumi, kas ir paredzēti gultas veļai, ir blīvi, nodrošinot nepieciešamo izturību. Savukārt, audumu, kas paredzēti spilvenu un segu ražošanai ir tādi, kas neļauj dūnām un citiem pildījuma materiāliem izkļūt caur šķiedrām.

Materiāli

Ja zīdu uzskatām par tekstila karalieni, tad kokvilnu varam droši saukt par gultas veļas karali. Abi materiāli, jo īpaši kokvilna, tiek bieži vien izmantoti gultas veļas ražošanā. Zīda gultas veļa uzskatāma par īpaši izsmalcinātu, tādēļ mūsu guļamistabās tā nav tik bieži sastopama kā kokvilna.

Savukārt, kokvilna ir pateicīgs materiāls ne tikai savas pieejamās cenas dēļ, kokvilnas materiāls ir mīksts, patīkams saskarē ar ķermeni, silts, tam ir lieliska pretestība pret mehānisku iedarbību un tas ir viegli kopjams. Pēdējā laikā gultas veļas ražošanā sāk izmantot arī viskozi, kas ir ļoti līdzīga zīdam; tās īpašības ir gandrīz vienādas, bet kopšana daudz vienkāršāka.      Palagus un citu gultas veļu mēdza aust no liniem. Gultas veļa, kas bija izgatavota no šī materiāla, radīja vēsuma sajūtu un bija ārkārtīgi izturīga. Linu gultas veļa vēl aizvien stāv vecajos skapjos un reizēm tā saistās ar vecās romantikas atmiņām, jo īpaši, ja tai ir lavandas aromāts.

Pēdējā laikā gultas veļas ražotāji ir atsākuši linu izmantošanu gultas veļas ražošanā. Jāatzīst, ka šī materiāla gultas veļa ir dārgāka par kokvilnas izstrādājumiem, tomēr šī cena ir tā vērta. Linam ir dzesējošas īpašības, tas atvēsina ķermeni karstās vasaras naktīs un sniedz siltumu aukstajās ziemās. Vilna nav piemērota gultas veļas ražošanai, tā pārsvarā tiek izmantota segās. Lai nodrošinātu komforta sajūtu, svarīgi ir dabiskie materiāli, kuriem piemīt lieliskas absorbcijas spējas. Ja mitrumu rada sviedri, to īpašības praktiski nemainās; turklāt, tā ir izturīga pret mehāniska rakstura iedarbību un nemaina savu elastību.  

Sintētiskie produkti nav patīkami

Visi dabīgie materiāli ir siltāki, nekā sintētiskie un arī tiem pieskarties ir daudz patīkamāk. Angļi ir slaveni ar sintētiskās gultas veļas ražošanu, kas nav patīkama gulēšanai. Tomēr sintētiskos materiālus izmanto segu un to pildījumu ražošanai. Visiecienītākie materiāli gultas veļas ražošanā ir kokvilna un lini, flanelis (mīksts, kokvilnas kvalitātei līdzvērtīgs audums ziemas mēnešiem), frotē audums (audums, kuru izmanto dvieļu ražošanā, tikai plānāks un elastīgāks. Kvalitātes ziņā līdzvērtīgs kokvilnai.), satīns un brokāts – abi pēdējie kvalitātes ziņā neatpaliek no zīda.   

Kopšana

Gultas veļa tiek bieži mazgāta, tādēļ tai jābūt pietiekami kvalitatīvai, izturīgai, stiprai un noturīgai. Gultas veļas kopšana ir vienkārša. Krāsainā gultas veļa jāmazgā zemākas temperatūras ūdenī, tas pats attiecas arī uz zīda un viskozes gultas veļu. Balto gultas veļu var vārīt. Gultas veļa ir jāgludina, jo karstais gludeklis iznīcina tajā palikušās veļas pulvera daļiņas, audums kļūst mīkstāks un patīkamāks saskarē ar ķermeni.   Gultas veļu vislabāk žāvēt ārā. Ļoti svarīga ir arī gultas ventilēšana, tādēļ laiku pa laikam, lai izvairītos no nepatīkamu smaku uzkrāšanās, izlieciet segas un spilvenus ārā, lai tie kārtīgi izvēdinātos.  

Krāsas

Daži cilvēki uzskata, ka atpūtas kvalitātē liela nozīme ir gultas veļas krāsai. Mēs iesakām izvēlēties gultas veļu maigās un neitrālās krāsās. Vislabākā ir baltā krāsa, nākošā ieteicamā ir olīvu zaļā krāsa un zilā krāsa, pelēka vai brūna tomēr vissvarīgākais krāsas izvēles faktors ir Jūsu komforta sajūta.  

Cilvēkiem, kam patīk izmalcināta elegance, iesakām Textur gultas veļu ar faktūru , mūsdienīgiem un praktiskiem cilvēkiem iesakām izvēlēties patīkamo gultas veļu Costume.