Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Jūsu spilvens ir vecs? Tad jūsu labsajūta ir apdraudēta

Vai zinājāt, ka gulēšana uz nekvalitatīva spilvena var izraisīt galvassāpes, nepilnvērtīgu miegu, nespēju koncentrēties un nepacietību?

Neskatoties uz kvalitatīvo ražošanas procesu un augstākās kvalitātes pildījumu, spilveni zaudē savas lieliskās priekšrocības aptuveni pēc trim gadiem ikdienas lietošanas. Tas ir laiks, kad tie var sākt apdraudēt jūsu veselību un labsajūtu.

Vecs spilvens var radīt problēmas šādos veidos:

  • nokalpojis pildījums vairs nenodrošina pietiekamu atbalstu kaklam un kakla muskuļiem, tāpēc jūs no rīta varat pamosties, izjūtot savārgumu, kā arī ar sāpēm kakla zonā;
  • vecs pildījums var saturēt daudzus alergēnus, kas var izraisīt alerģiju, pastiprināt elpošanas sistēmas saslimšanu simptomus un radīt neveselīgu vidi gulēšanai;
  • vidēji mēs lietojam spilvenu 8 stundas dienā, un tas ir pilns ar atmirušo ādu un sviedriem, kas no cilvēka izdalās aptuveni 2 dcl līdz 3 dcl apmērā ik nakti.

Tāpēc eksperti iesaka mainīt spilvenu ik pēc trīs gadiem.

Vilnu, kokvilnu, zīdu vai bambusa šķiedru?

Izvēloties spilvenu vai segu, t. i., produktu, kas ādai pieskarsies ik dienu, dodam priekšroku dabiskiem materiāliem. Visbiežāk izvēlamies vilnas un kokvilnas izstrādājumus, patīkams saskarē ar ādu ir arī kašmirs vai zīds.

Dabisks materiāls labvēlīgi ietekmē mūsu labsajūtu. Lai arī bambusa šķidras tikai pamazām iegūst popularitāti, tās iepriekš minētos materiālus pārspēj ar daudzām savām pozitīvajām īpašībām. Ja visas šīs šķiedras ir diezgan līdzvērtīgas mīkstuma ziņā, tad bambusa šķiedra tās absolūti pārspēj ar savu mitruma uzsūkšanas funkciju.

Daudzus gadus bambusu uzskatīja par celtniecības materiālu, kā arī to izmanto uzturā. Tekstila nozarē to agrāk izmantoja citos veidos – kombinācijā ar stieplēm to izmantoja korsetēm un citiem apģērba elementiem, kuriem bija jābūt noteiktā formā. Tāpat bambusu izmantoja tradicionālā apģērba darināšanai cilvēkiem Ķīnas lauku teritorijās.

Salīdzinājumā ar kokvilnu bambuss absorbē līdz pat 60% vairāk mitruma,kas ir lieliska ziņa tiem, kuri pārlieku svīst. Segas un spilveni no bambusa šķiedras ir piemēroti arī tiem, kuri kādus konkrētus dabiskus materiālus nevar izmantot dažādu alerģiju dēļ. Bambuss satur dabisku antialerģisku un antibakteriālu vielu, kas palīdz saglabāt segu un spilvenu svaigumu pēc ilgstošas lietošanas un novērš nepatīkama aromāta rašanos. Cilvēkiem, kuri ir alerģiski pret vilnu, nav novērotas nekādas problēmas saskarē ar bambusu izstrādājumiem.

Organiskās un dabīgās bambusa īpašības nodrošina, ka tas nekairina ādu, bambusa izstrādājumus padarot piemērotus arī tiem cilvēkiem, kuriem ir ārkārtīgi jutīga āda. Ir vēl divas bambusa šķiedras priekšrocības, kuras ir vērts pieminēt: izteikta ventilācija un dabiska termoregulācija. Siltā laikā bambusa šķiedra izplešas un ļauj ādai elpot. Bet aukstā laikā tās saraujas un palīdz siltumu noturēt tieši pie ķermeņa. Šī iemesla dēļ bambusa segas un spilveni vienmēr ļaus jums justies mājīgi un ērti jebkurā gadalaikā.

Ne tikai ideāli piemērots cilvēkiem, bet arī draudzīgs videi

Neatkarīgi no produkta, ko pērkam, ekoloģiskais aspekts ir ārkārtīgi būtisks. Tas ir iemesls tam, kāpēc videi draudzīgi materiāli un ražošanas metodes ir tik populāras. Bambuss ir videi draudzīgs materiāls vairāku iemeslu dēļ, sākot no tā augšanas, līdz ražošanai.

Bambusu plantācijas ir pašatajunojošas tāpat kā zāle. Pat tad, ja novāc visu bambusu ražu no plantācijas, tā atjaunosies ārkārtīgi ātri — apmēram 60cm dienā. Bambusi aug cieši viens pie otra un aizņem daudz mazāku zemes platību nekā, piemēram, kokvilna. Tiem nav vajadzīgi pesticīdi augšanai, kas ir ārkārtīgi būtisks faktors vides aizsardzībā. Vēl viens būtisks fakts ir tas, ka tiem nepieciešams mazāks ūdens daudzums augšanai nekā citiem augiem (jo īpaši kokvilnai, kas ir augs, kam nepieciešams ļoti liels ūdens daudzums).

Augot bambuss attīra gaisu, izdalot 40% jauna skābekļa. Ražošanas process, kas bambusu pārvērš celulozē, un tā pēdējais posms, pārvēršot to tekstila šķiedrā, ir pieņemams, jo pārstrāddes fāzē netiek izmantotas nekādas ķīmiskas vielas, kas nelabvēlīgi varētu ietekmēt cilvēku veselību vai vidi.  Visbeidzot, bambusa šķiedra ir 100% sadalās apkārtējā vidē pēc izmantošanas.