Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

10 padomi, kā mazināt alerģijas izpausmes

Daudzi no mums zina briesmīgās alerģijas izpausmes: šķaudīšana, iesnas, niezošas acis, kakls … Nav svarīgi, no kā tās rodas, taču viens ir kopīgs visām alerģijām – tās zog Jūsu miega stundas. Rezultāts ir slikts garastāvoklis, enerģijas trūkums, samazināta seksualitāte. Mēs piedāvājam Jums 10 padomus, kā aizdzīt projām alerģiju un mierīgi gulēt bez šķaudīšanas un deguna slaucīšanas.

Alerģija var būt sezonāla vai ikgadēja, kā arī to var izraisīt Jūsu profesijas specifika.  Galvenokārt alerģiju izraisa daudzas vidē sastopamas lietas, kuras mēs ieelpojam, ar kurām nonākam saskarsmē, kuras ēdam utt. Pirmais, kas būtu jādara – jāizvairās no lietām, kas izraisa alerģiju.

Tomēr tas nav tik vienkārši, tādēļ mēs Jums sniegsim 10 padomus, ko darīt, lai samazinātu alerģijas, kuru izraisītāji ir putekļi, putekļu ērcītes, dzīvnieku apmatojums, ziedputekšņi, spalvas utt.

1. Nomainiet parasto gultas veļu pret tādu, kas neizraisa alerģiju

Mēs iesakām zīda spilvenu ar antialerģisku pildījumu, jo tas novērš putekļu ērcīšu rašanos. Ja Jums ir standarta matracis, izmantojiet pretalerģisko matrača pārklāju, bez tam, ļoti ieteicams būtu dienas laikā gultu pārklāt ar gultas pārklāju.

2. Nelaidiet guļamistabā mājdzīvniekus

Diemžēl mājdzīvnieku apmatojums var būt cēlonis daudzām negulētām naktīm, tādēļ nelaidiet savus mīluļus guļamistabā. Daudziem cilvēkiem ir alerģija pret suņu vai kaķu blaugznām, turklāt viņi paši to nemaz neapzinās. Ja Jūs neesat pārliecināts, vai Jums ir alerģija, vislabāk veikt testu. Rūpīgi iztīriet guļamistabu un nelaidiet tajā mājdzīvniekus vismaz mēnesi. Ja situācija uzlabojas, Jums ir alerģija. Nebūtu slikti arī nomazgāt un izķemmēt savu Reksi vai Muri.

3. Regulāri tīriet dzīvokli putekļusūcēju dzīvokli, jo īpaši - guļamistabu

Guļamistabā uzkrājušies putekļi var izraisīt elpošanas traucējumus naktī, tādēļ parūpējieties, lai šī telpa vienmēr būtu tīra. Neaizmirstiet atbrīvot no putekļiem arī radiatorus, skapja augšu un lampas.

4. Raugiet, lai telpā būtu pietiekams mitruma līmenis un tīrs gaiss

Sauss gaiss guļamistabā izraisa gļotu membrānas izžūšanu un galvassāpes. Iegādājieties ierīci, kas mēra mitruma līmeni, un, ja tas krītas zem 30%, Jums ir jāmitrina gaiss. Izmantojiet gaisa mitrinātāju vai apkures sezonas laikā uzlieciet uz radiatoriem mitru dvieli vai ūdens krūzi. Taču neaizmirstiet, ka putekļu ērcītēm patīk mitrums, tādēļ nepieļaujiet, lai mitruma līmenis celtos virs 50%. Lai neļautu putekļu ērcītēm savairoties, izmantojiet gaisa mitruma regulatoru un bieži vēdiniet telpu. Kad gatavojiet ēst vai ejiet dušā, ieslēdziet ventilatoru.

5. Ejiet eikaliptu dušā

Kad ejiet dušā, izmantojiet ziepes vai eļļu, kuras sastāvā ir eikalipti. Sajaucoties eikaliptu eļļai ar tvaiku, Jūsu sīnusi attīrīsies un kakls būs mierīgs un pietiekami mitrināts. Turklāt mēs Jums arī iesakām vienmēr pirms došanās gulēt iet dušā, kā arī izmantot dvieli, kas žāvēts žāvētājā.

6. Izvairieties no alergēniem

Karsts, vējains un sauss laiks dažiem cilvēkiem ļoti patīk, bet cilvēkiem ar alerģiskām reakcijām tas sagādā tikai raizes, jo šādā laikā aktivizējas visi alergēni. Tādēļ šādos laika apstākļos palieciet mājās un neatveriet logus. Iepirkšanos un citus pasākumus, kas veicami ārpus mājas, ieplānojiet mākoņainā un lietainā dienā.

7. Guliet pie aizvērta loga, īpaši no rītiem

Ziedputekšņu līmenis gaisā ir visaugstākais laikā starp plkst. 5.00 un 10.00 no rīta, tādēļ  dodoties gulēt aizveriet logu.

8. Gultas veļu mazgājiet augstā temperatūrā

Alergēnus ir grūti iznīcināt mazgājot veļu zemā ūdens temperatūrā. Vai Jūs zinājāt, ka:

  • Mazgāšana aukstā ūdenī iznīcina tikai 5–8% putekļu ērcīšu, siltā ūdenī 7–11%, bet karstā ūdenī (60˚C) pat 100%.
  • Tas pats attiecas uz suņu apmatojumu un blaugznām – tikai daudzkārtēja veļas skalošana atbrīvo Jūsu gultasveļu šiem alergēniem.
  • Augstā ūdens temperatūrā ziedputekšņi spēj izdzīvot daudz retāk, bet papildus skalošana spēj dot patiešām labus rezultātus.
  • Gultas veļu mazgājiet 60˚C temperatūrā katru nedēļu. Tas ir vienīgais veids kā likvidēt pēc iespējas vairāk alergēnu.

9. Izmantojiet veļas žāvētāju

Ja iespējams, izžāvējiet gultas veļu žāvētājā, nevis uz balkona. Veļa, kas izkārta ārā, uzkrāj miljoniem gaisā esošo alergēnu, tādēļ izmantojiet veļas žāvētāju vismaz aktīvās ziedēšanas laikā.

10. Atbrīvojieties no paklājiem

Paklāji un polsterētās sienas ir ideāli piemērota vieta alergēniem. Ja Jūs nespējat pretoties mīksto paklāju burvībai, iegādājieties tādus, ko var mazgāt un dariet to katru nedēļu, izmantojot karstu ūdeni.

Pievienojiet Dormeo aizsardzību!

Ja vēlaties ik nakti baudīt patīkamu, veselīgu miegu, neuztraucoties par alerģijas izraisītājiem, iegādājieties produktus no Dormeo Aloe Vera līnijas. Matracis Aloe Vera ir apstrādāts ar CleanEffect® tehnoloģiju, kas neļauj putekļu ērcītēm uzkrāties un vairoties, kā arī novērš baktēriju un sēnīšu rašanos.

Aloe Vera sega un spilvens nodrošinās īpašu maigumu: ik reizi, kad Jūsu āda pieskarsies segai vai spilvenam, Jūs izjutīsiet patīkamu svaigumu un labsajūtu. Protams, gan sega, gan arī spilvens ir piemērots cilvēkiem ar alerģiju, pateicoties apstrādei ar Aloe Vera un pildījumam (Wellsleep® advancētajām mikrošķiedrām), kas novērš putekļu ērcīšu vairošanos.

Savukārt antialerģiskais matrača pārklājs pasargās Jūsu matraci no traipiem un netīrumiem, un pagarinās tā mūžu.