Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Pareiza matrača izvēle uzlabos bērnu panākumus mācībās

Nepareiza matrača izvēle var negatīvi ietekmēt miega kvalitāti

Ja bērns neguļ uz piemērota matrača, viņa miegs var nebūt pilnvērtīgs.

Nepiemērots matracis var apgrūtināt aizmigšanu, un tādējādi bērnam var nepietikt enerģijas nākamajai dienai.

Svarīgas ir arī matraču anatomiskās īpašības; ja matracis ir nekvalitatīvs vai nolietots, tas vari izraisīt sāpes muguras un kakla zonā — ne tikai gados vecākiem cilvēkiem, kam nereti šādas problēmas ir raksturīgas, bet arī bērniem. Sliktākajā gadījumā nepiemērots matracis vari izraisīt arī bērna augšanas un attīstības problēmas, ko jūs notiekti nevēlētos.

Pareizi izvēlēts matracis — kvalitatīvs miegs naktī

Pareiza matrača izvēle ir kvalitatīva miega atslēga, jo atbilstošs matracis bērnam nodrošina pareizu atbalstu un drošu vietu gulēšanai. Tādējādi ir svarīgi rūpīgi izvēlēties pareizo matraci, kas atbilst jūsu bērna vajadzībām.

Matracim ir jābūt piemērotai stingrības pakāpei. Tomēr neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties stingrāku vai mīkstāku matraci, tam ir jābūt pietiekami stingram, lai tas pareizi balstītu bērna ķermeni. Ilgtermiņā matracis savu stingrības pakāpi zaudē, tāpēc ir svarīgi ievērot ražotāja norādījumus un aizstāt to ar jaunu, kad tā paredzētais lietošanas laiks ir beidzies.

Svarīga nozīme ir arī matrača izmēram. Bērni aug ātri, tāpēc pārliecinieties, ka matracis nav par mazu. Tāpat neizmirsiet izvērtēt nepieciešamo matrača platumu. Protams, jūsu dzīvokļa vai mājas izmērs un bērnistabas izmērs ierobežo gultas un matrača iespējamo platību, tomēr bērna gulēšanas paradumi noteikti ir rūpīgi jāapsver. Ja bērns naktī grozās un svaidās pa gultu, tad var būt nepieciešams platāks matracis, lai bērnam nodrošinātu mierīgu un ērtu miegu.

Tikai izvērtējot visus faktorus, ir iespējams izvēlēties pareizo matraci, kas nodrošinās bērnam kvalitatīvu miegu naktī, kā arī panākumus mācībās.

Pietiekams un kvalitatīvs miegs — atslēga panākumiem mācībās

Bērna panākumi skolā nav atkarīgi tikai no bērna miega, tomēr tas ir viens no būtiskākajiem faktoriem šajā sakarā. Ja jūsu bērnam nepadodas matemātika, visticamāk, to nevarēsiet mainīt, tomēr tad, ja bērnam rodas grūtības izpildīt mājasdarbus sakarā ar nekvalitatīvu miegu naktī, kā arī bērnam ir grūtības koncentrēties uz skaitļiem, to jūs varat mainīt.

Lielākā daļa bērnu bērnu, kuriem ir miega traucējumi, vienkārši pietiekami neizguļas, jo dodas gulēt par vēlu. Eksperti ir konstatējuši, ka to ietekmē modernās tehnoloģijas, jo bērni pārāk daudz laika vakaros pavada pie televizora, pārlūkojot saturu internetā vai spēlējot datorspēles, tādējādi pietiekami neizguļoties. Ieteicams ir guļamistabā neturēt elektroniskās izklaides ierīces — ne jūsu bērnu guļamistabās, nedz arī jūsu pašu guļamistabā, vismaz ne vakaros, lai nodrošinātu pietiekamu miegu. Jebkura lieka skaņa un gaisma ietekmē miega kvalitāti.

Kādas tam ir sekas?

Visticamāk, jums jau ir gadījies novērot, ka miega trūkums ietekmē jūsu bērnu, lai arī dažreiz ir grūti konstatēt sekas hroniskam miega trūkumam, jo šķiet, ka tam par iemeslu kalpo kas cits.

Bērni, kuri pietiekami neizguļas vai arī kuru miegs nav pietiekami kvalitatīvs, cieš no koncentrēšanās grūtībām, aizmāršības, nepieciešamās enerģijas trūkuma, kā arī ir viegli aizkaitināmi. Un tas viss kopā var ievērojami apgrūtināt viņu mācīšanās spēju.

Ceļš uz panākumiem

Dažos vienkāršos veidos jūs varat palīdzēt savam bērnam gūt daudz labākus panākumus skolā. Pārliecinieties, ka bērna miega režīms ir pareizs, iekārtojiet viņa istabu atbilstoši viņa miega vajadzībām, ievērojot vissvarīgāko — pareiza matrača izvēli, kas nodrošinās bērna labsajūtu daudzu gadu garumā.