Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā
Padomi pareizai matrača izvēlei

Padomi pareizai matrača izvēlei

Ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci. Parasti cilvēki to atzīst, kad matrača atsperes viņiem jau duras mugurā un matrača pārvalks jau izskatās kā grīdas lupata, kā arī matrača virsma ir tik nelīdzena, ka, ja uz tās noliktu olu, tā noripotu lejā. Kāpēc gan gaidīt tik ilgi? Mūsdienās pieejamo matraču izvēle ir ārkārtīgi plaša.

Matrača izvēle

Nereti mums visiem problēmas sagādā veselība vai arī mēs vienkārši nejūtamies labi. Ja guļat uz veca un nolietota matrača, jūs droši vien jau tagad moka bezmiegs (ja ne, tad drīz jūs noteikti to konstatēsiet), jūs nespēsiet labi atpūsties, kā arī sāksiet izjust tādas muguras sāpes kā pēc nakts, kas pavadīta, guļot uz vilciena sliedēm.

Protams, matracis ir dārgāks par maizes klaipu, tomēr maizi jūs apēdīsiet uzreiz, savukārt matracis jums kalpos gadiem ilgi. Ja jūs aprēķinātu, cik izmaksā matracis uz katru dienu, kad to lietojat, visā tā lietošanas laikā, jūs redzētu, ka tas izmaksā jums vien dažus centus dienā. Bez tam labs matracis nodrošina kvalitatīvu miegu un labu veselību.

Matrača izmērs

Matracim ir jābūt vismaz 20 cm garākam par jūsu augumu. Matrača ieteicamais platums ir 90 cm uz katru cilvēku. Ja matracis būs par šauru, jūs vienkārši ar partneri viens otram traucēsiet gulēt. Starp citu, ja neplānojat mainīt gultu, bet gan tikai matraci, tad nomēriet gultas rāmi, lai nekļūdītos un matracis tajā ietilptu.

Gulēšanas pozīcija un matrača stingrības pakāpe

Izvēloties matraci, vērā ir jāņem pozīcija, kādā guļat. Uz dažām ķermeņa daļām būs liekāks spiediens, tāpēc dažādām matrača zonām ir nepieciešama dažāda stingrības pakāpe. Ja pārsvarā guļat uz muguras, tad jums būs piemērotāks stingrāks matracis. Jūsu mugurai ir vajadzīgs piemērots atbalsts, ja guļat uz muguras. Ja labprātāk guļat uz sāniem, tad jums vajadzētu izvēlēties mīkstāku matraci, kas maigi balstīs gurnus un plecus.

Ja guļat tikai uz sāniem, ciets matracis nav ieteicams, jo tādējādi varētu rasties liels spiediens konkrētos punktos, kas paaugstinātu asinsspiedienu, kas, savukārt, traucē normālām miegam.

Ja jums patīk gulēt uz sāniem, jums ir jāpārliecinās, ka matracis pielāgosies jūsu ķermeņa izliekumiem. Ideālā gadījumā matracim ir jābūt mīkstākai augšpusei, kas būs maigāka krūšu zonā, un stingrākai apakšpusei. Tādējādi jūsu mugurkauls saņems nepieciešamo atbalstu, bet jūsu locītavas un muskuļi neizjutīs pārlieku spiedienu.

Cena

Daudzi cilvēki kvalitatīvai gultai naudu nežēlo, bet labam matracim, nez kāpēc, žēlo. Un tas nav pareizi. Tas ir nepareizi, jo ne jau uz pašas gultas mēs guļam, bet gan uz matrača! Ja šaubāties par savu lēmumu, konsultējieties ar veikala darbiniekiem. Viņi ir dzirdējuši daudz atsauksmju par pārdotajiem matračiem un varēs jums palīdzēt izvēlēties piemērotāko no pieejamā klāsta.

Atbrīvojieties no jebkādiem traucēkļiem

Vai jūs ilgstoši grozāties gultā, nevarot aizmigt? Pacentieties atrast tā iemeslus! Tas var būt tāpēc, ka ir pārāk karsti, dažādu smaku, kā arī putekļu dēļ. Lūdzu, neatkārtojiet jau iepriekš pieļauto kļūdu un izvēlieties matraci, kurā neuzkrāsies putekļi, baktērijas un nepatīkami aromāti.

Īpašas vajadzības

  • Izteikti stingrāks matracis ir nepieciešams mazuļiem, lai nodrošinātu piemērotu atbalstu augošajam mugurkaulam. Bez tam mazuļu matračiem ir jābūt viegli kopjamiem.
  • Gados vecākiem ļaudīm ir ieteicams gulēt uz mīkstāka matrača, kas pasargātu viņu locītavas no iespējamā spiediena. Tāpat mīkstāks matracis paātrina un uzlabo asinsriti.
  • Grūtniecēm būs piemērotāks mīksts matracis, jo grūtnieces parasti guļ uz muguras un viņām visizteiktākais spiediens ir uz gurniem.