Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Kas notiek, ja pietiekami neizguļas?

Miegs reizēm ir vienīgais mūsu jaunības garantijas avots. Daudzi pētījumi ir pierādījuši miega pozitīvo ietekmi un mūsu dzīves garumu. Tieši šī iemesla dēļ mums ir jāzina, ka miegam ir daudz nopietnāka ietekme uz veselību, nekā labai fiziskai formai vai faktam, ka jūs nesmēķējat.  Un kas notiek, ja Jūs neizguļaties pietiekami daudz?

Interesanti!

Vai jūs zinājāt, ka, ja jūs regulāri guļat mazāk stundu, nekā nepieciešams, lai padarītu neapdarītos darbus, jūs būtībā samazināt savu dzīves ilgumu?

Sekas

Neregulāra vai nepietiekama miega sekas galvenokārt ir medicīniskas. Tās ir saistītas ar gadiem un veselību. Jauni cilvēki, kas nepietiekami guļ, saskaras ar paaugstinātu saslimšanu risku attiecībā uz tādām slimībām kā diabētu, samazinātu atmiņas kapacitāti un paaugstinātu asinsspiedienu...   

Hronisks miega trūkums

Ja jums ir hroniska neizgulēšanās, jūs sev nodarāt ļoti lielu kaitējumu. Hroniskas neizgulēšanās gadījumā, ārsti, ar vislielāko varbūtību mūs brīdina par pazeminātu hormonu izdalīšanos attiecībā uz insulīna ražošanos un vairogdziedzera darbību, un tas jau var radīt nopietnas veselības problēmas! 

Smadzeņu saslimšana

Miega problēmas ir viena no biežākajām pazīmēm, kas liecina par tādām neiroloģijas kaitēm kā Alchēmera slimību. Miega traucējumi var atstāt sekas tajās smadzeņu daļās, kuras kontrolē miegu.

Epilepsija

Miegs spēlē arī nozīmīgu lomu attiecībā uz epilepsiju. Zinātnieki ir atklājuši, ka miegs ierobežo epilepsijas lēkmes tajā smadzeņu daļā, kur tās rodas. Savukārt, miega trūkums palielina epilepsijas lēkmju risku.

Pie kam, miega trūkums atstāj nelabvēlīgu iespaidu ne tikai uz veselību, bet arī citām dzīves jomām.  

Mācīšanās

Pētījumi liecina, ka nepietiekams miegs būtiski apgrūtina mācīšanās procesu un samazina jauniegūtās informācijas uztveršanu pat par 50%. Tieši tādēļ ir ļoti svarīgi atrast laiku miegam arī tad, ja ir stress vai ārējo apstākļu spiediens.  

Garastāvokļa maiņas

Protams, arī jūsu garastāvoklis ir atkarīgs no miega un tā kvalitātes. Amerikas pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēki, kas slikti vai nepietiekami izguļas, ir vairāk tendēti uz pēkšņām garastāvokļa maiņām, līdz ar to biežāk saskaras ar depresiju, kas var pārvērsies par kaut ko daudz nopietnāku.  

Seksuālā dzīve

Tāpat ir pierādīts tas, ka cilvēki, kas nepietiekami izguļas, saskaras ar trūcīgu vai garlaicīgu seksuālo dzīvi, vai arī ar tās trūkumu vispār. Intimitāte ir saistīta ar mūsu garastāvokli. Un kā jau iepriekš teicām, mūsu garastāvoklis ir atkarīgs no mūsu miega kvalitātes. Ir jāpieliek pūles, lai padarītu seksuālo dzīvi baudāmu un patīkamu, veselīgs miegs ir viena no šādām pūlēm, kas tiek pieliktas veselības labad.  

Sajūta – es neesmu laimīga

Psihologi saka, ka cilvēki, kas neizguļas, ir garastāvokļa novērtēšanas skalas pašā apakšā, padarot viņus savās acīs par nelaimīgiem, dzīves nemīlētiem cilvēkiem. Ka jau minējām, neapmierinātība ar sevi var novest pie depresijas.

Tādēļ, atcerēsimies to, ka miegs ir ļoti svarīgs faktors cilvēku dzīvē. Mēs nevaram saglabāt 24 stundu aktivitāti septiņas dienas nedēļā, tādēļ jāatrod laiks miegam – tieši tāpat kā automašīnai ir nepieciešama degviela, mums ir nepieciešams miegs.

Atradīsim laiku fiziskai un garīgai atpūtai!