Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Kādu matraci izvēlēties, ja ciešat no sāpēm muguras lejasdaļā?

Kvalitatīvam miegam ir ārkārtīgi liela nozīme. Tas ietekmē mūsu ikdienas dzīvi, labklājību un ilgtermiņā arī veselību. Nepiemērota virsma gulēšanai var izraisīt sāpes mugurkaula vai muguras lejasdaļas zonā. Mūsu praktiskie padomi jums palīdzēs izvēlieties piemērotāko matraci, lai novērstu esošās problēmas vai izvairītos no iespējamām problēmām nākotnē.

Patiesībā matraci izvēlēties ir ārkārtīgi vienkārši. Tā kā jūs sevi pazīstat vislabāk, jūs lieliski zināt savas vajadzības, iespējas un to, kas jums ir vislabāk piemērots. Turpmāk sniegti daži ieteikumi, ko vajadzētu apsvērt.

Izcili piemērots atbalsts

Izvēlieties matraci, kas noturēs jūsu mugurkaulu dabiskā stāvoklī.  Ja matracis ir par stingru, mugurkauls un muskuļi saspringst visas nakts laikā, savukārt tad, ja matracis ir par mīkstu, mugurkauls tajā iegrimst par daudz. Abos gadījumos sekas var būt sāpīgas un kaitēt jūsu veselībai. Labs matracis balstīs mugurkaulu un noturēs to dabiskā stāvoklī, kā arī ļaus pilnībā atslābināt muskuļus.

Piemērots matracis sadalīs jūsu svaru vienmērīgi par tad, kad gulēsiet. Pārāk stingrs matracis muguru balstīs tikai daļēji, t. i., tikai dažās zonās. Tomēr, ja matracis ir par mīkstu, tas nesniegs vajadzīgo atbalstu un nebalstīs jūsu ķermeni pareizajās vietās.

Pozīcija uz muguras, vēdera vai sāniem?

Jūsu gulēšanas pozīcija nosaka to, kuras ķermeņa daļas saskaras ar matraci un uz kuras no tām spiediens būs vislielākais. Ja lielāko nakts daļu guļat uz muguras, jūsu ķermeņa svars tiek sadalīts daudz vienmērīgāk un uz lielāka virsmas laukuma, tāpēc šādā gadījumā stingrs matracis būs pareizā izvēle jums. Mugurkaulam ir nepieciešams lielāks atbalsts, lai saglabātu piemērotu un dabisku stāvokli. 

Ja labprātāk guļat uz sāniem, lielākais spiediens ir uz jūsu pleciem un gurniem. Šādā gadījumā stingrs matracis drīzāk nāktu par sliktu, jo mazinātu asins cirkulāciju svarīgākajos spiediena punktos. Sekas tam var būt pamošanās un vēlme apgriezties uz otriem sāniem. Piemērots šādā gadījumā būs mīkstāks matracis, kurš vienlaikus arī sniedz atbalstu un pielāgojas ķermeņa kontūrām. 

Ja parasti guļat uz vēdera, jums ir nepieciešams matracis, kas vienmērīgi sadala svaru un efektīvi pielāgojas jūsu ķermeņa formai. Šādā gadījumā vislabāk ir kombinēt stingras pamatnes matraci ar mīkstāku virsmatraci, jo tādējādi stingrā daļa balstīs mugurkaulu un neļaus tam nedabiski izliekties, bet mīkstākā virskārta sniegs komfortu locītavām un muskuļiem.

Kas ir vissvarīgākais?

Svara sadalījums! Kad apguļaties gultā, jūsu ķermeņa svaram ir jābūt vienmērīgi sadalītam uz visa matrača laukuma, kas saskaras ar ķermeni.

Atbalsts ir jāizjūt gurnu, kakla un plecu zonā.  

Nereti, guļot uz parastiem matračiem, svars tiek koncertēts vienā vietā, piemēram, sēžas zonā. Pārliecinieties, ka matracis, ko izvēlaties, sniedz piemērotu atbalstu visam jūsu ķermenim un ļauj mugurkaulam atrasties dabiskā stāvoklī.

Izmēģiniet matraci!

Tā kā cilvēku vēlmes atšķiras, iespējams, vēlēsieties matraci izmēģināt. Ja dosieties uz veikalu un 10–20 minūtes vai pat stundu pavadīsiet, guļot uz matrača, jūs to nevarēsiet patiesi pārbaudīt tik  labi, kā to varētu mājās, vairākas nedēļas guļot uz tā ik nakti. Ja gulēsiet uz matrača vairākas nedēļas, varēsiet izlemt, vai tas jums ir piemērots lietošanai daudzus turpmākos gadus.

Tieši tāpēc Dormeo piedāvā naudas atgriešanas garantiju pēc 30 dienu lietošanas, lai gadījumā, ja jums matracis nepatiks, jūs to varētu atgriezt, saņemot atpakaļ visu par to samaksāto naudu. Nebaidieties pasūtīt pēc iepriekš sniegto padoma izvērtēšanas izvēlēto matraci, jo tas ir vienīgais veids, kā uzzināt, cik piemērots tas jums patiešām ir.

Apskatiet mūsu piedāvāto matraču klāstu šeit