Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Kā izvēlēties čemodānu savam ceļojumam?

Plānojat savu atvaļinājumu? Jau esat iegādājušies biļetes un rezervējuši viesnīcu? Neaizmirstiet padomāt arī par pareizā čemodāna izvēli, jo nekvalitatīvs izstrādājums var pamatīgi sabojāt visu atvaļinājuma noskaņu, savukārt rūpīgi izvēlēts čemodāns nokalpos Jums vairākus gadus. Izlasiet mūsu padomus čemodāna izvēlē!

Solis Nr 1. Izvēlamies izmēru

Vienmēr ņemiet vērā to, kurp un ar kādu mērķi dosieties. Skuveklis, zobu birste un maiņas apģērbs īsam komandējumam var ietilpt mazākā čemodānā, savukārt, ja dosieties nedēļas tūrē pa Eiropu, ņemiet vērā to, ka noteikti vēlēsieties iegādāties kādu suvenīru. Arī tam būs nepieciešama vieta čemodānā.

Pārlieku apjomīgu čemodānu visticamāk nāksies nodot bagāžā, tādēļ, ja nevēlaties šķirties no tikko iegādātā vīna, iepazīstieties ar pārvadāšanas nosacījumiem un iegādājieties vidēja izmēra čemodānu, kuru drīkst ņemt līdzi salonā.

Padoms: Pamēģiniet pirms došanās ceļojumā izņemt no čemodāna tieši pusi no mantām. Padomājiet vēlreiz: nu kādēļ gan dodoties uz Ēģipti būtu jāņem līdzi džemperis? Labāk paņemiet līdzi vairāk naudas neparedzētiem tēriņiem.

Solis Nr 2. Pievēršam uzmanību materiālam

Mūsdienās ir divu veidu čemodāni: auduma un plastmasas. Plastmasas čemodāni nebaidās no netīrumiem un skrāpējumiem, lieliski saglabā formu un ļauj saglabāt drēbes praktiski nesaburzītas. Savukārt izstrādājumi no neilona sver daudz mazāk un labāk pacieš triecienus, turklāt tajos vienmēr var ielikt nedaudz vairāk mantu.

Starp citu, ir arī ādas čemodāni. Tie ļauj radīt labu iespaidu šveicariem un administratoriem, kā arī liek nesējiem cerēt uz dāsnu dzeramnaudu. Vai arī Jūs patiešām taisījāties stiept šo čemodānu patstāvīgi?

Solis Nr 3. Pārbaudām riteņus

Čemodāni uz ritentiņiem - īsts atradums tiem, kuri nelapbrāt nes smagumus. Taču arī ritentiņiem mēdz būt trūkumi. Vispirms pievērsiet uzmanību tam, lai tie būtu izturīgi, neķertos un nelūztu transportēšanas laikā (nav vērts cerēt, ka krāvēji pret bagāžu izturas delikāti). Otrkārt, katram ritentiņam jāgrozās atsevišķi no citiem, uz savas ass.

Kas attiecas uz riteņu skaitu - ceļš ne vienmēr būs gluds, tādēļ parasti ir ērtāk stumt čemodānu uz 2 ritentiņiem. Rezerves riteņu pāris glābs Jūs tad, ja salūzīs kaut viens no riteņiem, turklāt šaurajā autobusa salonā četrriteņu čemodānu nenāksies celt, lai iestumtu to stūrī.

Solis Nr 4. Meklējam, aiz kā turēties

Iedomājieties: Jūs stāvat durvīs, skatāties uz smago čemodānu un cerat, ka rokturi nenotrūks, kad mēģināsiet to pacelt. Tiem jāiztur arī kratīšanās transportā, robežkontroles pārbaudes un citi likteņa triecieni. Pārliecinieties, ka stiprinājuma vietas ir kvalitatīvas.

Kas attiecas uz izbīdāmo rokturi, to būs grūtāk salauzt, ja tas sastāvēs no mazāk daļām. Rokturim pilnībā jāietilpst čemodāna korpusā un visai sistēmai nevajadzētu aizņemt pārāk daudz vietas, lai Jūs varētu paņemt līdzi vēl vienu skaistu kleitu.

Solis Nr 5. Kas lācītim vēderā?

Dažnedažādas kabatiņas, tīkliņi un nodalījumi - par to priecāsies ikviens, kurš mīl kārtību. Daudz vienkāršāk izņemt brilles vai pasi no sānu kabatas, nekā meklēt to čemodāna apakšpusē. Kopumā visi čemodāni ir līdzīgs cits citam: plašs pamatnodalījums, daži mazāki nodalījumi, dažreiz - sānu kabatiņas ar rāvējslēdzēju.

Ir labi, ja nodalījumus var aizvērt un atvērt neatkarīgi citu no cita, taču vismaz uz viena nodalījuma ir jābūt slēdzenei. Vēl viena ērta detaļa - stingras siksnas, kuras neļauj mantām "klejot" pa čemodānu, kad to noliek vertikāli vai apgriež uz sāniem.

Padoms: Gadījumā, ja lidostā sajauks čemodānus, uzrakstiet savu vārdu, uzvārdu, mobilo telefonu uz birkas un pēc tam ievietojiet to slepenajā kabatiņā.