Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Kā apvienot divas svarīgas dzīves daļas?

Manevrēšana starp darbu un ģimeni

Karjera ieņem ar vien svarīgāku daļu modernas sievietes dzīvē, bet mīloša ģimene ir viņas patvērums, kur viņa vienmēr var atgriezties.

Un tomēr - ar vien vairāk sievietēm rodas problēmas savienot savu karjeru, kura prasa daudz enerģijas un laika, un ģimeni, kura arī prasa daudz uzmanības.

Žonglēšana ar darbu un ģimeni

Apvienot abas šīs jomas – darbu un ģimeni – var būt diezgan grūts uzdevums, un ne visām tas padodas vienlīdz labi. Prakse un problēmas kārtīga apdomāšana var dot labus rezultātus. Galvenais ir nepadoties! Lai uzzinātu kā to labāk izdarīt, lasi tālāk...

1. Nosaki savas prioritātes

Tas ir neiespējami būt desmit vietās vienlaicīgi, tāpēc tev ir jāizlemj, kas pašreizējā brīdī ir svarīgākais. Tam arī velti visu savu uzmanību. Iemācies teikt „nē” un netērē velti laiku un enerģiju uz lietām, kas nav tik svarīgas.

Tātad nomazgāti trauki uzreiz pēc pusdienām un māja, kas vienmēr spīd un laistās ir vissvarīgākās lietas tavā dzīvē? Vai varbūt tomēr tu šo laiku labāk pavadītu ar saviem bērniem, piemēram, spēlējot Monopolu? Atvēli vismaz daļu laika, ko tu velti mājai un dārzam, saviem bērniem.

Izmanto laiku lietderīgi

Moderns dzīvesveids no mums prasa daudz laika pavadīt automašīnā. Kad tu ved savu dēlu vai meitu uz skolu vai uz kādu pēc skolas aktivitāti, nedusmojies par sastrēgumiem un arī nevelti šo laiku telefona zvaniem.

Izmanto šo laiku, lai aprunātos ar saviem bērniem. Izveidot uzticības un mīlestības saikni ar saviem bērniem ir ļoti svarīgi - tas ļaus viņiem saprast, ka tev viņi nav vienaldzīgi.

2. Sadali pienākumus

Sadali mājas un dārza darbus starp visiem ģimenes locekļiem. Mammas nav ģimenes kalpones. Izdari tā, lai katram ģimenes loceklim būtu savi pienākumi.

Panāc to, lai bērni pēc pusdienām novāc traukus, lai paši sakārto savas drēbes, grāmatas vai rotaļlietas. Tas viņiem iemācīs būt arī uzmanīgākiem.

Mājasdarbu sadale bērniem ļaus justies kā svarīgai ģimenes daļai, kā arī saskatīt to, ka darbs ir ātrāk izdarāms tad, kad to veic vairāk cilvēku.

Vari izveidot arī paveicamo darbu sarakstu un pielikt to pie ledusskapja - kad un kurš mazgā traukus, izsūc grīdu, noslauka putekļus utt.

Padari uzkopšanu patīkamu

Sāc tīrīšanas un citus mājasdarbus veikt kopā ar bērniem, it īpaši, ja viņi vēl ir mazi. Dari to it kā spēlējoties, tad arī bērniem šī nodarbe liksies ļoti jautra.

Uzliec mūzikas disku ar bērnu iemīļotākajām dziesmām un dziedi līdzi tīrot putekļus vai mazgājot traukus. Pat ja darbs prasīs vairāk laika – saglabā mieru.

3. Saplāno savus darbus

Izdomā, kuri pienākumi prasa vairāk laika un kurus tu varētu darīt savādāk, piemēram, samaksā savus rēķinus ar internetbankas palīdzību... Ietaupi stundu vai divas, ko līdz šim pavadīji bankā stāvot rindā.

Tu vari arī iesaistīt bērnus savās ikdienas gaitās. Tā viņi redzēs tavas ikdienas aktivitātes un pienākumus.

Esi organizēta arī no rīta, kas parasti ir trakākā dienas daļa. Sagatavo savas un bērnu drēbes nākošajai dienai jau vakarā (bērni nedrīkst aizmirst sagatavot arī savas skolas somas, sporta stundām paredzēto apģērbu, ja tāds ir nepieciešams utt.).

Arī produktus, kas paredzēti brokastīm sagatavo jau vakarā un izbaudi rītu.

Sestdienas ir ģimenes dienas

Sarunā ar pārējiem ģimenes locekļiem, ka, piemēram, sestdienas būs dienas, kuras jūs pavadīsiet kopā - mājās, ekskursijā, pie vecmāmiņas un vectētiņa vai arī aizejot uz kādu filmu...

Velti laiku savai ģimenei arī citās nedēļas dienās, piemēram, spēlējiet kārtis katru pirmdienu pirms gulētiešanas vai arī palasi saviem bērniem kādu pasaku labākam miegam. Pastaigas uz mežu vai parku otrdienās utt.

4. Neaizmirsti arī par sevi

Pavadi savu brīvo laiku ar ģimeni – iemācieties jaunas lietas, izpētiet pasauli sev apkārt, ceļojiet...

Bet pats svarīgākais, protams, ir brīvo laiku veltīt arī sev. Tā var būt tikai īsa pastaiga dabā, lai sakopotu un attīrīt savas domas.