Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Vai piens patiesībā ir bīstams veselībai?

Piens parasti tiek reklamēts kā veselīgs un neaizstājams pārtikas produkts. Mēs augām ticot, ka pienam ir jābūt uz katra galda, jo tas ir bagātīgs kalcija un vitamīnu avots. Vai šādi uzskati mūsdienās ir attaisnojušies?

Viedokļi par to, vai piens ir veselīgs, vai nē, laika gaitā jau sen ir mainījušies. Daži cilvēki apzvēr, ka ir svarīgi dzert šo sniegbalto dzērienu katru dienu, kā arī patērēt citus piena produktus, kamēr citi nepiekrītot atsaucas uz jaunākajiem speciālistu pētījumiem visā pasaulē.

Pētījumi ir atklājuši, ka cilvēki, kuri ir izslēguši pienu un piena produktus no savas ēdienkartes, ir būtiski uzlabojuši savu veselību.

Antibiotiku, hormonu, pesticīdu, holesterola un daudz kā cita apvienojums

Piens satur ne tikai kalciju un vitamīnus, bet arī dažādas kaitīgas vielas, piemēram, antibiotikas, hormonus un alerģijas izraisošos dzīvnieku izcelsmes proteīnus, holesterolu, pesticīdus, herbicīdus un daudz ko citu.

Govīm dabiskā pārtika – zāle un siens – bieži tiek aizstāta ar barību, kas sastāv no sojas un kokvilnas sēklām un citām barības vielām.

Tādēļ vairs nav noslēpums, ka piens ierosina dažādas nopietnas veselības problēmas, piemēram:

  • gļotu veidošanos,
  • arteriosklerozi,
  • aizcietējumus,
  • izkliedēto sklerozi,
  • kairināmību,
  • alerģijas,
  • un Krona slimību.

ASV ģenētiski modificēto augšanas hormonu sāka izmantot 90. gados ar mērķi saražot par 20 līdz 30% vairāk piena. Diemžēl realitāte ir tāda, ka šie dati tika turēti noslēpumā, lai iegūtu maksimāli lielu peļņu.

Tieši tas notika ASV, kur netika izpausti arī tālākie zinātnieku atklājumi, lai gan bija pilnīgi skaidrs, ka veselības stāvoklis vairumam eksperimentā izmantoto žurku, kuras saņēma minēto hormonu, būtiski pasliktinājās. Šis hormons visai bieži izraisīja govīm mastītu. Šīs slimības rezultātā izstrādājas viela, kura pēc tam nokļūst arī pienā. Savukārt ārstēšana ir saistīta antibiotiku lietošanu un arī tās nokļūst pienā, lai gan šis piens jau tāpat satur pietiekoši daudz kaitīgu vielu.

Piens ar pazeminātu tauku saturu patiesībā ir mazāk veselīgs

Reklāmās tiek nereti uzsvērts, ka piens ar mazāku tauku saturu ir veselīgāks un labvēlīgāks ķermenim, taču patiesībā viss ir gluži pretēji. Būtiska laktoskābju daudzuma samazināšana pilnīgi noteikti padara pienu neveselīgu. Laktoskābes satur A un D vitamīnu, kas ir saistīti ar pienā esošā kalcija un proteīnu izmantošanos organismā.

Ja šo divu vitamīnu nav, ķermenim ir ļoti grūti absorbēt šīs vielas. Bez laktoskābes un linolskābes, kurām ir spēcīgaantikarcinogēna iedarbība, no piena tādējādi pazūd arī glikolipīdi, kuri palīdz novērst gremošanas problēmas.

Tagad jūs zināt (gandrīz) visu... Piens – jā vai nē? Kādu pienu jūs dzerat? Tas pilnīgi noteikti ir jūsu ziņā!