Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Cik daudz un ko uzdod mājasdarbos?

Kāpēc vajadzīgi skolā uzdotie mājasdarbi?

Iespējams, ka Jūs atcerieties savas skolas dienas un mājasdarbus, kurus Jūs vienmēr necietāt. Vai Jūsu bērns arī mēģina izvairīties no mājasdarbu pildīšanas? Mēs esam atraduši dažus iemeslus, kas spēj izskaidrot kāpēc mājasdarbi ir nepieciešami un kāds būtu „ideālais mājasdarbs”.

Kāpēc mājasdarbi ir nepieciešami?

Jūsu bērna mājasdarbi ir nepieciešami un izstrādāti tā, lai bērns varētu nostiprināt un padziļināt skolā apgūto vielu, kā arī, lai attīstītu spēju patstāvīgi mācīties, domāt un meklēt informāciju.

Cik ilgs laiks jāpavada pie mājasdarbiem?

Nosakot bērnam laiku, kas būtu jāpavada pildot mājasdarbus, noskaidrojiet skolas dotos ieteikumus, kā arī Jūsu bērna vajadzības un spējas – ar vārdu „spējas” domāts spēju koncentrēties un uztvert.

  • Pirmajās trijās pamatskolas klasēs, mājasdarbu pildīšanai ieteicams veltīt 1 – 1,5 stundas,
  • Nākošajās trijās pamatskolas klasēs ieteicams pildīt mājasdarbus no 2 stundām nedēļā līdz 30 minūtēm dienā,
  • Pēdējās trijās pamatskolas klasēs, mājasdarbus vēlams pildīt no 45 minūtēm līdz 2 stundām dienā.

Ja kāds no radoša tipa mājasdarbiem iedvesmo Jūsu bērnu veikt papildus pētījumus, ļaujiet viņam strādāt tik ilgi, cik viņš vēlas. Taču esiet uzmanīgi un pārlieku nenoslogojiet bērnu. Bērnam jāatlicina arī laiks savām vajadzībām un interesēm.

Vai mājasdarbu sarežģītības līmenis ir piemērots?

Ja Jūs pamaniet, ka uzdevums ir pārāk sarežģīts vai ka bērns sāk zaudēt spēju pilnvērtīgi koncentrēties, iesakiet viņam ieturēt pauzi: ļaujat viņam doties pastaigā vai pavadīt laiku kopā ar draugiem, palasīt kādu labu grāmatu vai noskatieties iemīļotāko TV raidījumu.

Ja Jūs uzskatāt, ka uzdevumi ir pārlieku sarežģīti jūsu bērna vecumam, pārrunājiet šo jautājumu ar skolotāju.

Kādiem būtu jābūt mājasdarbiem?

Mājasdarbiem vajadzētu atspoguļot stundu laikā pārrunātos materiālus. Mājasdarbam nav obligāti jābūt rakstiskā formā – īpaši jaunāko klašu skolēniem. Tas var būt saistīts ar zīmēšanu, lasīšanu kopā ar vecākiem, diskusiju, dažādiem matemātiskiem un loģiskiem uzdevumiem.

Pirmkārt, burtiņi un skaitļi...

Sākumskolas pirmajās klasēs mājasdarbiem jābūt akcentētiem uz pamata prasmēm: lasīšanu, rakstīšanu un rēķināšanu.

Vecākajās klasēs jāpapildina mājasdarbi ar daudz specifiskākām zināšanām: ģeogrāfiju un vēsturi, kā arī jāattīsta domāšana.

... un tad pētījumi

Pamatskolas pēdējās klasēs, mājasdarbu ietvaros var būt arī prezentāciju sagatavošana, darbs ar datoru, pētījumu veikšana, informācijas meklēšana semināriem, vienkārši „mājas” eksperimenti, atspoguļojošās esejas…

Uzskatu argumentācija rakstiskā formā un ar izpratni

Mājasdarbos bieži iekļauta dažādu piezīmju/konspektu sagatavošana un loģiskās domāšanas pielietošana, vai kāda skolā iesākta uzdevuma pabeigšana.

Pamatskolas pirmajās klasēs Jums būs jāpalīdz bērnam tikt galā ar uzdoto mājasdarbu, lai bērns spētu strādāt organizēti un ar izpratni.

Ko darīt, ja nav mājasdarbu?

Ja vairākas dienas pēc kārtas skolotājs skolēniem neuzdod mājasdarbus, iedrošiniet bērnu palasīt kādu interesantu vai izglītojošu grāmatu, vai žurnālu – tiem vienmēr vajadzētu atrasties Jūsu mājās. Pierakstiet bērnu bibliotēkā – tādā veidā viņš attīstīs savu zinātkāri.