Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
 • Izņemiet preci bez piegādes maksas
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
 • Iegādājieties preces līzingā

Biežāk uzdotie jautājumi par matračiem

Mēs vienmēr mazliet apjūkam, kad ir jāiegādājas matracis, jo tas nav kaut kas tāds, ko darām bieži.

Tomēr, tāda piemērotākā matrača izvēle, kas atbilst mūsu vajadzībām un paradumiem, ir daudz svarīgāks faktors, nekā mums šķiet. Galu galā mēs taču trešdaļu dzīves pavadām gultā, tāpēc izvēlētais matracis mums būs blakus diezgan ievērojamu laiku no dzīves.

Ja jums ir apnicis mosties ar stīvu kaklu un muguras sāpēm vai tas, ka pamostoties izjūtat vēl lielāku nogurumu, iespējams, beidzot ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci, kas nemaz nebūs tik sarežģīti, ja jums būs visa nepieciešamā informācija.

Jautājums: cik bieži ir jāmaina matracis?

 • Vai jums ir miega problēmas?
 • Vai pamostoties izjūtat vēl lielāku nogurumu un miegainību, nekā pirms došanās gulēt?
 • Vai pēc pamošanās jums ir stīvs kakls vai muguras sāpes?
 • Vai bieži naktī klepojat vai šķaudāt?

Atbilde: ja atbilde uz kādu no jautājumiem ir jā, tad ir pienācis laiks matraci nomainīt.

Matrača vidējais kalpošanas laiks ir astoņi līdz desmit gadi

Tāpēc, ja jūsu pašreiz lietotais matracis ir nopirkts pirms vairāk nekā astoņiem gadiem, tad tas noteikti ir jāaizstāj ar jaunu. Ja uzskatāt, ka matracis jums var kalpot ilgāk par desmit gadiem, pavisam vienkāršs aprēķins var likt jums saprast, ka tā nav.

30 000 lietošanas stundas

Ja katru diennakti astoņas stundas pavadāt gultā (iespējams, ka tur pavadāt vairāk laika, lasot, skatoties televizoru, atpūšoties, ja ir nācies saslimt, utt.), tad katru gadu gultā pavadāt aptuveni 3 000 stundas. Desmit gados tas veido aptuveni 30 000 lietošanas stundas.

Vai joprojām uzskatāt, ka matraci vēl var lietot?

Jautājums: kā zināt, ka ir pienācis laiks nomainīt matraci?

Atbilde: atbildot uz šo jautājumu, labs palīgs ir matrača vidējais kalpošanas laiks (astoņi līdz desmit gadi), tomēr dažkārt matracis var būt jānomaina biežāk. Pat tad, ja matracis vēl nemaz nav tik vecs, bet jūs saskaraties ar konkrētām miega problēmām, matrača nomaiņa var būt labs risinājums.

Jauns matracis var būt diezgan dārgs, tomēr jūsu miega kvalitāte ir kaut kas nenovērtējams. Ja gultā nejūtaties ērti, nepamostaties atpūties(-usies) un atjaunojis(-usi) spēkus vai arī izjūtat sāpes, tas var liecināt par to, ka ir nepieciešams jauns matracis.

Salīdziniet sava miega kvalitāti, guļot savā gultā un guļot citā gultā

Tas ir labs triks, kas var palīdzēt jums noteikt to, vai ir nepieciešams iegādāties jaunu matraci. Ja jūsu miega kvalitāte viesnīcās, pie draugiem vai pat uz dīvāna ir labāka nekā jūsu gultā, tad ar jūsu matraci noteikti kaut kas nav kārtībā.

Izpētiet savu matraci

 • Vai tajā ir bumbuļi un tas ir nelīdzens?
 • Vai, kāpjot gultā, iekrītat lielā bedrē?
 • Vai matracis izskatās vecs un nolietots?
 • Vai tajā ir redzams jūsu ķermeņa nospiedums?

Visas šīs pazīmes liecina par to, ka ir nepieciešams jauns matracis.

Jautājums: cik daudz naudas atvēlēt matrača iegādei?

Atbilde: tas ir pārsvarā atkarīgs no tā, cik daudz naudas tam tērēt varat atļauties, bet atcerieties, ka cena ne vienmēr ir garantija kvalitātei. Tomēr, ja nopirksiet tuvākajā lielveikalā atrodamo lētāko matraci, tas, visticamāk, jūsu miega kvalitāti neuzlabos un drīz jums vajadzēs vēlreiz mainīt matraci.

Jūs miega kvalitāte var ievērojami uzlabot vai pasliktināt jūsu dzīves kvalitāti

Tajā visā liela nozīme ir matracim.

 • Cik svarīgi ir kvalitatīvi atpūsties naktī?
 • Cik ļoti jums ir apnikušas sāpes muguras un kakla zonā?
 • Cik svarīga jums ir jūsu labsajūta?
 • Vai kādreiz esat domājis(-usi) par to, ka, iespējams, jums labāk veiktos gan darbā, gan mājās, ja jūs neizjustu nepārtrauktu nogurumu.

Kad to visu apdomā, lielas naudas summas tērēšana matracim nemaz nešķiet tik traka ideja, vai ne?

Iegādājieties labāko no matračiem, ko varat atļauties, jo jūs to nenožēlosiet!

Jautājums: kā rīkoties, iegādājoties jaunu matraci?

Atbilde: vissvarīgāk ir veltīt tam pietiekami daudz laika. Jūsu matracim būs svarīga loma jūsu dzīvē, tāpēc nepērciet pirmo no tiem, ko ieraugāt.

 • Laba doma ir tam veltīt vismaz vienu dienu laika, dodoties uz specializētu veikalu un izvērtējot dažādus piedāvājumus.
 • Uzvelciet kaut ko ērtu un apgulieties uz vairākiem matračiem, kuri jums šķiet piemērotāki.
 • Nekautrējieties un nebaidieties apgulties uz matrača un pagulēt uz kādu brīdi; tikai tā jūs uzzināsiet, vai konkrētais matracis ir jums piemērots.

100 % pareizs lēmums

Dormeo matračiem ir paredzēts to izmēģinājuma periods. Ja jums jūsu jaunais matracis nepatiks, jūs to varēsiet atgriezt 30 vai 100 dienu laikā (atkarībā no matrača) pēc tā iegādes un mēs jums atmaksāsim naudu.

Vai jums nepieciešams matracis diviem?

Tādā gadījumā uz veikalu vajadzētu doties jums abiem, lai jūs matraci varētu abi izmēģināt. Netaupiet laiku un apsveriet savu izvēli rūpīgi — tas ir svarīgs lēmums, kas būtiski ietekmēs jūsu dzīvi.