Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

Atkarība no interneta 1.daļa

Izpildiet testu un uzziniet, cik augsts ir Jūsu interneta atkarības līmenis!

Viss, kas mums jādara, lai ieietu citā pasaulē, kur reālās dzīves problēmas neeksistē un kur mēs varam paveikt visu to, par ko īstenībā spējam tikai sapņot, ir jānospiež pele. Izpildiet šo testu un Jūs uzzināsiet vai esiet atkarīgs no Interneta.

Noskaidrojiet kāds ir Jūsu Interneta atkarības līmenis: atbildot uz jautājumiem, izmantojiet šos atbilžu variantus:

1. reti 2. laiku pa laikam 3. regulāri 4. bieži 5. vienmēr 6. nezinu/nav atbildes/neviena no piedāvātajām atbildēm

Cik bieži jums sanāk sēdēt Internetā ilgāk, nekā sākotnēji bijāt domājis? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs ignorējat mājas darbus, lai vairāk laika pavadītu Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs priekšroku dodat Interneta vides sniegtajam uzbudinājumam, nevis divvientulībai ar savu partneri? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs nodibiniet jaunus kontaktus ar tīmeklī sastaptajiem svešiniekiem? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jums tuvie cilvēki sūdzas par to, ka jūs pārāk daudz laika pavadiet Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūsu atzīmes skolā vai augstskolā, vai darbs pienākumi cieš no tā, ka jūs pārāk daudz laika pavadāt Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs pārbaudiet savu elektronisko pastu pat pirms došanās uz darbu? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži Interneta dēļ cieš jūsu darba produktivitāte vai pienākumu izpilde? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs kļūstat dzēlīgs vai naidīgs, ja kāds pajautā, ko jūs darāt Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs novēršat domas par dzīvi, tā vietā labāk izvēloties darbošanos Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs sevi pieķerat pie domas – kad es atkal varēšu ieiet Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs bažījaties par to, ka dzīve bez Interneta būs garlaicīga un tukša? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs kļūstat skarbs, kliedzat vai kļūstat aizkaitināts, ja kāds novērš jūsu uzmanību laikā, kad sērfojat Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs esat miega badā tādēļ, ka naktīs sērfojat Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs vēlaties kaut būtu iegājis Internetā tajos gadījumos, kad jūs tur neesat? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži, sērfojot Internetā jūs sakāt „vēl tikai dažas minūtes”? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs esiet centies saīsināt Internetā pavadīto laiku, bet jums tas nav izdevies? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs esiet centies noslēpt, to, cik ilgu laiku jūs pavadāt Internetā? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs izvēlaties Internetu tā vietā, lai pavadītu brīvo laiku kopā ar draugiem? 1 2 3 4 5 6 Cik bieži jūs esat depresijā, sliktā garastāvoklī vai nervozējat, ja jūs neesat iegājis Internetā un cik bieži jūsu noskaņojums uzlabojas tūlīt pēc ieiešanas Internetā? 1 2 3 4 5 6

Saskaitiet punktus.

Jo vairāk punktu Jūs esiet ieguvis, jo lielāks Jums ir Interneta atkarības līmenis un ar to saistītās problēmas.

  • Ja Jūs esiet ieguvis no 20 līdz 49 punktiem: Jūs esiet vidējais Interneta lietotājs. Reizēm Jūs pavadāt pārāk ilgu laiku Internetā, bet Jūs spējat sevi kontrolēt.
  • Ja Jūs esiet ieguvis no 50 līdz 79 punktiem: tā kā Jūs bieži izmantojiet Internetu, Jums laiku pa laikam parādās atkarības problēmas. Padomājiet par to, kā tās var ietekmēt Jūsu dzīvi.
  • Ja Jūs esiet ieguvis no 80 līdz 100 punktiem: Interneta lietošana rada nopietnas problēmas Jūsu dzīvē. Izvērtējiet Interneta ietekmi uz Jūsu dzīvi un sāciet risināt šo problēmu jau šodien!

Ja testa rezultāti Jūs ir ierindojuši otrajā vai trešajā grupā, padomājiet, kā Jūs varētu šo atkarību novērst vai vispār likvidēt uz visiem laikiem. Nākošajā Dormeo e-žurnāla numurā Jūs atradīsiet padomus, kā vislabāk tikt galā ar šo problēmu.