Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

9 padomi ideālam miegam

Vai rīt jums gaidāms svarīgs eksāmens? Būtiska tikšanās darbā? Vai vienkārši parasta darba diena? Jebkurā gadījumā, veselīgs un ciešs nakts miegs ir produktīvas nākošās dienas pamats.

Šodienas pasaulē veselīgs miegs ir retums – laika trūkums, stress, neveselīgs dzīvesveids – tas viss atstāj negatīvu iespaidu uz miega kvalitāti.  

Ja arī esiet viens no tiem nelaimīgajiem, kas naktī nevar labi izgulēties, aicinām jūs sekot mūsu veselīga miega padomiem!    

Padoms nr. 1: Vai esat pārbaudījuši uz kā jūs guļat?

Vai atceraties laikus, kad varējāt itin labi izgulēties kā drauga mājās uz dīvāna, tā arī teltī bez matrača? Tomēr labāk izguļaties savās mājās, jo tur ir jums nepieciešamais komfort vai tomēr ne? Pareizs matracis palīdzētu atrisināt neizgulēšanās problēmas.

Bet pareizā matrača izvēle ir ļoti svarīgs un reizē arī ļoti grūts uzdevums. Ir grūti noteikt, kurš matracis jums būs piemērotākais, jo, to izvēloties, ir jāņem vērā arī personiskie ieradumi un vēlmes. Tieši tāpēc vislabāk ir izvēlēties, izmēģinot vairākus matračus.  

Padoms nr. 2: Vai Jūsu kuņģis ir tukšs?

Gribētos zināt vai pasaulē ir nepatīkamākas izjūtas par tām, kuras rada pēkšņa pamošanās nakts vidū no kurkstoša kuņģa. Izvairieties no šīm neērtībām un plānojiet savas maltītes. Mēs visi zinām, ka sātīgas vakariņas ir neveselīgas organismam, nerunājot par ķermeni. Ieturiet pavisam vieglu maltīti vakarā un, ja tomēr sajūtat izsalkumu, pirms došanās gulēt uzēdiet pavisam nelielas uzkodas.  

Padoms nr. 3: Kad Jūs veicāt fizisko treniņu?

Vai pēc fiziskas slodzes jūtat sevī enerģijas pieplūdumu? Tas ir normāli, jo mūsu ķermenis veiksmīgi atbrīvo stresa hormonus pirms treniņa un uzreiz pēc tā, un šie hormoni paātrina mūsu asinsriti un pulsu, kā arī nedaudz palielina ķermeņa temperatūru. Viss iepriekš minētais nodrošina veselīgu un dziļu miegu, atbrīvojot mūsu muskuļus un ķermeni.    

Šo hormonu līmenis organismā spēj radīt un samazināt nogurumu. Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka regulārs fiziskais treniņš uzlabo miega kvalitāti, tomēr ļoti svarīgi ir izvēlēties šiem treniņiem vispiemērotāko laiku. Nevingrojiet pirms došanās gulēt – jo agrāk sāksiet vingrot, jo labāk gulēsiet!  

Padoms nr. 4: Vai esat atbrīvojušies no stresa?

Mūsdienu dzīves ir pilnas stresa: termiņi darbā, problēmas attiecībās un finansēs; tas viss rada stresu un nedrošības sajūtu, kas ir galvenie veselīga miega ienaidnieki. Vai bieži gadās gulēt gultā un mēģināt iemigt, tajā pašā laikā domājot tūkstošiem domu par to, kas jūs sagaida nākošajā dienā?

Tas ir klasisks stresa simptoms, kurš izbojā daudzas veselīga miega naktis, pārvēršot tās bezmiega murgā. Nav nekā slikta tajā, ka mēs nemitīgi domājam par savām ikdienas gaitām un problēmu risinājumiem, jo vakars ir vienīgā dienas daļa, kad mums ir laiks pabūt pašiem ar sevi. Tomēr stress ir jāpadzen un vienīgais veids, kā to izdarīt, ir mēģināt dienas laikā relaksēties, ne tikai domājot par problēmām, bet arī par to risinājumiem.

Ja jums tomēr neizdodas relaksēties, pirms gulētiešanas veiciet nelielu meditāciju, vai nomierinieties, lasot kaut ko patīkamu, vai veicot nelielu masāžu. Nomieriniet savu ķermeni un prātu un jūsu miega kvalitāte manāmi uzlabosies.

Padoms nr. 5: Vai neesat lietojuši alkoholu?

Alkohola ietekme uz miegu ir atkarīga no dažādiem faktoriem, kuru vidū ir alkohola daudzums un iedzeršanas laiks. Ja pirms gulētiešanas izdzersiet glāzi vīna, jūs, visticamāk, iemigsiet saldā zīdaiņa miegā. Ja vakarā būsiet nopietni dzēruši, miegs būs traucēts.

Varētu būt, ka dzeršanas dēļ būs biežāk jāmostas, lai dotos uz tualeti, bet atgriežoties, jums būs daudz grūtāk iemigt. Ja tā, labāk izvairieties no alkohola lietošanas vakarā, bet, ja to izdarīt nav iespējams, aprobežojieties ar vienu glāzi.

Padoms nr. 6: Vai esat izslēguši gaismu?

Jūsu guļamistabai ir jābūt diskrētai vietai, kurā nekas nespēj patraucēt – pat ne gaisma. Mākslīgais apgaismojums, arī no televizora, datora vai ielas, var traucēt jūsu iekšējo pulksteni. Jūsu smadzenes ir samulsušas un nezina, kad gulēt, bet kad mosties.

Tā kā mūsu gulēšanas ritms katru dienu ir savādāks, un ņemot vērā to, ka mēs dažādās situācijās esam pieraduši pie dažāda apgaismojuma, mūsu ķermenis nespēj tikt galā ar šo daudzveidību un saglabāt savu dabisko ritmu.

Ja arī jums ir problēmas ar gulēšanas režīmu, raugiet, lai guļamistaba būtu aptumšota un nekas nenovērstu uzmanību no miega. Piekariet biezos aizkarus pie logiem, iznesiet no guļamistabas televizoru un datoru – šai telpai ir jākalpo tikai un vienīgi veselīga un cieša miega nodrošināšanai!

Padoms nr. 7: Vai esat izslēguši televizoru?

Vai arī Jūs esat viens no tiem, kas pirms gulētiešanas skatās televizoru? Saskaņā ar dažiem pētījumiem, gandrīz puse cilvēku dara tieši tāpat. Tomēr šī lieta atstāj ļoti nelabvēlīgu ietekmi uz miegu – ne tikai dēļ televizora gaismas, kas izsit no ritma iekšējo pulksteni, bet arī dēļ briesmīgajiem sižetiem un scenārijiem. Tas viss atstāj nelāgu iespaidu uz smadzenēm, kas nespēj aizmigt, paliekot nomodā ilgāk, kā nepieciešams. Izdariet sev pakalpojumu uz izslēdziet televizoru!  

Padoms nr. 8: Kur ir jūsu dators un mobilais telefons?

Pasaulē, kuru kontrolē tehnoloģijas, dzīve bez mobilā telefona un datora ir praktiski neiespējama. Bet arī veselīgs miegs nav iespējams, ja šīs divas ierīces nakts laikā atrodas jums blakus. Ne tikai tādēļ, ka tās abas izstaro gaismu, kas traucē atpūsties, bet arī tāpēc, ka tās nebeidz  atgādināt par jūsu pienākumiem, tādējādi neļaujot atpūsties.  

Daži pētījumi ir pierādījuši, ka arī mobilā telefona radiācija traucē gulēt. Un, protams, miegu traucē īsziņu, zvanu un epastu signāli, ja tie pienāk nakts laikā, interesants ir fakts, ka tie traucē gulēt arī tad, ja jūs tos neatceraties vai neesat tos dzirdējuši.  

Padoms nr. 9: Cikos pēdējo reizi dzērāt kafiju?

Mums, šķiet, ka pat nav jāsaka, ka kofeīns atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz miegu. Iespējams, ka jūs nemaz nezināt, ka sešas stundas ir nepieciešamas, lai organisms pārstrādātu kafiju, tātad – ja izdzerat plkst. 15 krūzi kafijas (200ml), tad plkst. 21 organismā būs vēl 100ml nepārstrādāta dzēriena.

Varbūt jums nebūs problēmu iemigt, tomēr miegs nebūs tik veselīgs un mierīgs. Izvairieties no kafijas dzeršanas vēlās pēcpusdienās un jūs gulēsiet daudz labāk!