Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā
8 fakti par jūsu gultu, ko jūs noteikti iepriekš nezinājāt

8 fakti par jūsu gultu, ko jūs noteikti iepriekš nezinājāt

Cik daudz jūs zināt par savu gultu? Un par gultām kopumā? Tā kā mēs aptuveni trešdaļu dzīves pavadām gultā, mums vajadzētu būt īstiem gultas ekspertiem, tomēr, visticamāk, ir kaut kas svarīgs, ko jūs vēl par gultu nezināt. Ja vēlaties uzzināt vairāk par savas dzīves vienu no vissvarīgākajām lietām, turpiniet lasīt.

Cik daudz jūs zināt par savu gultu? Un par gultām kopumā? Tā kā mēs aptuveni trešdaļu dzīves pavadām gultā, mums vajadzētu būt īstiem gultas ekspertiem, tomēr, visticamāk, ir kaut kas svarīgs, ko jūs vēl par gultu nezināt. Ja vēlaties uzzināt vairāk par savas dzīves vienu no vissvarīgākajām lietām, turpiniet lasīt.

1. Cik liela ir jūsu gulta?

Vai tad nav lieliski vārtīties pa milzīgu gultu? Matracis un gulta, kas ir pietiekami liela, lai jums nebūtu jāuztraucas par iespējamu izkrišanu no tās, ir ļoti laba lieta. Tomēr, ja jums šķiet, ka jūsu gulta ir liela, varam paziņot, ka saskaņā ar Ginesa pasaules rekordu grāmatas datiem visu laiku lielākā gulta ir vairāk nekā 25 metrus gara un 15 metrus plata. Šāda izmēra gultai ir vajadzīga milzīga guļamistaba, tomēr par to, ka varētu nejauši iesist partnerim, nav jāuztraucas. Patiesībā būtu jāpriecājas, ja izdotos vienam otru atrast.

2. Kāpēc gan neizmantot palagus ar gumiju?

Cik bieži jūs maināt gultasveļu? Un cik ļoti apnicis jums tas ir? Lai nu kā, vienmēr var būt vēl sliktāk: vismaz palagi ar gumiju paliks savā vietā, šo nepatīkamo procesu padarot mazliet vienkāršāku un ātrāku. Pirmo palagu ar gumiju izgudroja 1958. gadā, bet modernākās šo palagu versijas parādījās ap 1990. gadu.

3. Cik ļoti jums patīk jūsu gulta?

Iespējams, ļoti. Tik ļoti, ka pavadāt tajā daudz laika. Pētījumos ir konstatēts, ka gulta ir iecienītākā vieta mājās, jo to mēs izmantojam vairāk nekā jebkuru citu mēbeli. Ņemot vērā faktu, ka aptuveni trešdaļu dzīves pavadām gultā, tas nemaz nav brīnums, tomēr tas ir labs atgādinājums tam, ka, iegādājoties gultu, viss ir rūpīgi jāapsver.

4. Vai jūs vienmēr uzklājat gultu?

Uzklāta gulta liecina par kārtīgiem cilvēkiem, kā arī padara māju izskatīgāku, tomēr tā nebūt nav labākā ideja no kāda cita skatupunkta. Pētījumos ir konstatēts, ka neuzklāta gulta daudz mazāk piesaista kukaiņus un putekļu ērcītes. Gultas neuzklāšana ir laba doma, ja vēlaties, lai jūsu gultā neparādītos kaitēkļi! Kurš gan varētu iedomāties, ka slinkums var nākt par labu...

5. Cik maksāja jūsu gulta?

Jūs, visticamāk, domājat, ka par savu gultu samaksājāt par daudz (tomēr atcerieties, ka naudas ieguldīšana gultā ir viena no labākajām idejām). Tomēr, visticamāk, ka nesamaksājāt ne tuvu tik daudz kā kāds cits. Vai jūs vēlētos uzzināt, cik izmaksāja pasaulē dārgākā gulta? Aptuveni 99 000 ASV dolāru. Uz tā fona summa, ko samaksājāt par savu gultu šķiet neliela, vai ne?

6. Cik sen jau tirgū ir pieejamas ūdens gultas?

Lai arī ūdensgultas joprojām uzskata par neparastām un jaunievedumu, patiesībā tās ir izgudrotas jau sen. Ūdensgultas tika izgudrotas jau ap 1800. gadu, to galvenais mērķis bija samazināt izgulējumu veidošanos un dažādas citas sūdzības, kas rodas, ilgstoši guļot. Tā kā ūdensgultas ir tik ērtas, tās drīz vien kļuva ārkārtīgi populāras. Vai jums ir bijusi izdevība šādu gultu izmēģināt?

7. Cik smags ir jūsu matracis?

Skaidrs, ka tagad tas ir smagāks nekā iegādes brīdī. Visticamāk, jūs to nepriecāsieties dzirdēt, bet tomēr ir jāsaprot, ka matrača masa desmit gadu laikā palielinās divas reizes. Kāpēc? Tāpēc, ka tajā uzkrājas putekļi, atmirušās ādas šūnas, putekļu ērcītes. Izklausās diezgan briesmīgi, vai ne? Iespējams, ir pienācis laiks aizstāt veco matraci ar jaunu.

8. Cik ilgs laiks parasti paiet, kamēr aizmiegat?

Ja jums ir grūti aizmigt, iespējams, ka matracis vairs nespēj nodrošināt visu kvalitatīvam miegam nepieciešamo un ir jāaizstāj ar jaunu. Normālos apstākļos paiet 10–15 minūtes, kamēr cilvēks aizmieg. Ja nespējat tik ātri aizmigt, jums, visticamāk, ir vajadzīgs jauns matracis. Pētījumos ir konstatēts, ka cilvēkiem, kuri gultā jūtas ērti, nav grūti aizmigt 15 minūšu laikā, kas nozīmē, ka nespēja aizmigt ilgāku laiku liecina par nepieciešamību iegādāties jaunu matraci.