Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet
  • Izņemiet preci bez piegādes maksas
  • 14 dienu atgriešanas tiesības
  • Iegādājieties preces līzingā

3 iemesli, kāpēc ir jāmaina spilvens

Spilvens ir jāmaina tāpat kā zobu birste

Pamostaties ar sāpēm kakla zonā, galvassāpēm, muskuļu spazmām vai stīvu kaklu? Ir pienācis laiks izvērtēt sava spilvena kvalitāti. Vidēji cilvēks uz spilvena tur galvu septiņas līdz astoņas stundas diennaktī.

Ja zināsiet, kad ir pienācis laiks mainīt spilvenu, varēsiet sev nodrošināt labu un kvalitatīvu miegu un veselību kopumā.

Galvenie iemesli, kāpēc ir jāmaina spilvens

1. Alerģijas

Pēdējie pētījumi pierāda, ka cilvēku spilveni parasti ir pilni ar insektiem un veselībai bīstamām sēnēm. Pētnieki norāda, ka spilvenā parasti ir vairāk nekā miljons dažādu sēņu sugu. Ir runa par vairākiem tūkstošiem sporu uz gramu materiāla.

Citos pētījumos, savukārt, ir pierādīts, ka spilveni un citi gultas piederumi uzkrāj putekļus un mikroskopiskus zirnekļveidīgus radījumus, kas barojas no cilvēka ādas atliekām. 

2. Atbalsta un stingrības jautājums

Tā kā vidēji cilvēks guļ vairāk nekā septiņas stundas diennaktī, galvas un kakla poza šajā laikā būtiski ietekmē cilvēka ķermeņa struktūras, piemēram, kakla skriemeļus, muskuļus, kā arī galvas pozīciju. Jūs taču nevēlētos visu dienu sēdēt ar nedabīgā pozā izliektu galvu, vai ne? Tad kāpēc neuztraukties par to, kādā pozīcijā galva atrodas pa nakti?

Spilveni laika gaitā zaudē elastību un deformējas. Pildījums pamazām sāk sairt. Tā rezultātā galvai un kaklam vairs netiek sniegts nepieciešamais atbalsts. Ja spilvens ir visu laiku jābužina, metiet to prom un nopērciet beidzot citu. Vēl viens veids, kā pārbaudīt spilvena kvalitāti, ir to salocīt. Spilvens, kas saglabā salocīto stāvokli un uzreiz neatjauno sākotnējo formu, ir vecs.

Šāds spilvens vairs nepilda funkcijas, vismaz noteikti ne tā, kā tas būtu vajadzīgs. Ja tas paliek salocīts, metiet to prom uzreiz. Ja naktī pamostaties un jūtat, ka jums ir jāsakārto spilvens, tad ziniet, ka jūsu ķermenis cenšas jums kaut ko pateikt. Spilvens, ko lietojat, neļauj jums labi atpūsties. Nopērciet jaunu spilvenu pēc iespējas ātrāk!

3. Ārsta ieteikumi

Lai samazināt risku iegūt sāpes kakla zonā, galvassāpes vai muskuļu krampjus un stīvumu, Dr. Džošs Kēnings (Josh Koenig) iesaka lietot spilvenu ar muguras balstu, kas ļauj galvai saskarties ar gultas virsmu.