8 padomi, lai saule nekļūtu par ienaidnieku

8 padomi, lai saule nekļūtu par ienaidnieku

Vasara beidzot ir klāt un arī Jūs droši vien nevarat sagaidīt to brīdi, kad varēsiet atpūsties un sauļoties. Taču nav noslēpums, ka pārāk liels UV staru daudzums var būt kaitīgs un izraisīt priekšlaicīgu novecošanos, veicināt krunciņu rašanos, kā arī kaitēt ādai kopumā. Kā pasargāt savu ādu no saules staru kaitīgās iedarbības? Šeit ir apkopoti 8 vienkārši padomi, kas palīdzēs baudīt saulaino vasaru bez raizēm.

Vasara beidzot ir klāt un arī Jūs droši vien nevarat sagaidīt to brīdi, kad varēsiet atpūsties un sauļoties. Taču nav noslēpums, ka pārāk liels UV staru daudzums var būt kaitīgs un izraisīt priekšlaicīgu novecošanos, veicināt krunciņu rašanos, kā arī kaitēt ādai kopumā. Kā pasargāt savu ādu no saules staru kaitīgās iedarbības? Šeit ir apkopoti 8 vienkārši padomi, kas palīdzēs baudīt saulaino vasaru bez raizēm.

1. Izmantojiet aizsargkrēmu

Ja plānojat uzturēties saulē ilgāku laiku, noteikti izmantojiet aizsargkrēmu, turklāt īpaša uzmanība ir jāpievērš pareiza saules aizsargkrēma izvēlei. Jo gaišāka āda, jo krēmam ir jābūt ar stiprāku SPF aizsardzības faktoru (sākot no 15 un lielākam).

2. Ieziediet ādu ar krēmu jau laicīgi

Lai āda būtu pasargāta, ieteicams ieziest to ar krēmu vismaz 20-30 minūtes pirms dodaties saulē. Tādā veidā āda pagūs pilnībā uzsūkt aizsargājošo krēmu un nodrošinās Jums efektīvu aizsardzību. Noteikti neaizmirstiet par to, ka krēma kārtiņa ik pa laikam ir jāatjauno, jo tā iedarbība ar laiku mazinās. Cik bieži uzlikt krēmu? Tas ir atkarīgs no Jūsu ādas tipa, saules staru stipruma un aizsardzības faktora SPF, taču parasti ieteicams atjaunot krēma kārtu ik pēc 2-3 stundām.

3. Neaizmirstiet par ausīm, pēdām un sprandu

Ieziežoties ar aizsargkrēmu, lielākā daļa no mums parasti aizmirst par dažām ķermeņa daļām, it sevišķi ausīm, sprandu un pēdām. Tā kā tieši šīs ķermeņa daļas parasti tiek visvairāk pakļautas saules iedarbībai, jums vajadzētu pievērst uzmanību arī tām.

4. Apsedziet ķermeni

Ja saule ir ļoti spēcīga, pat krēms ar augstu SPF ne vienmēr var palīdzēt. Tādos gadījumos varat uzvilkt vieglas drēbes, kas sniegs papildu aizsardzību. Neaizmirstiet uzvilkt arī cepuri, lai pasargātu galvu un seju no saules, ja plānojat uzturēties ārā ilgāku laika sprīdi.

5. Nepaļaujieties uz mākoņiem

Ļoti bieži cilvēki domā, ka ādai nekas nedraud, ja ir mākoņains laiks. Patiesībā saules stari un arī kaitīgais UV starojums itin viegli spēj izspraukties cauri mākoņiem, tādēļ pat tad, ja diena apmākusies, var gūt ķermeņa apdegumus. Vienmēr izmantojiet ķermeņa aizsargkrēmu!

6. Nēsājiet saulesbrilles ar UV aizsardzību

Acis ir vēl viena no tām ķermeņa daļām, kas ir ļoti jūtīgas pret UV starojumu. Investējiet līdzekļus labu saulesbriļļu iegādē, jo, izvēloties zemas kvalitātes brilles, veselībai drīzāk kaitēsiet nekā sniegsit kādu labumu. Iegādājoties saulesbrilles, pievērsiet uzmanību zīmei ar informāciju par UV aizsardzību - līmenis 400 sniegs jums visu, kas nepieciešams.

7. Uzmanieties no saules dienas vidū

UV starojums ir vissiprākais un arī viskaitīgākais laikā no 10.00 rītā līdz 16.00 pēcpusdienā. Ja vēlaties sauļoties un Jums ir jūtīga āda, ieteicams darīt to agrajās rīta stundās vai vakarpusē.

8. Iegādājieties saulessargu

Droši vien Jūs plānojat kādu dienu pavadīt pludmalē, kur nebūs nemaz tik vienkārši izvairīties no saules. Parūpējieties par sevi un iegādājieties saulessargu, lai nepieciešamības gadījumā varētu baudīt patīkamo ēnu. Atcerieties, ka veselībai vienmēr būtu jābūt svarīgākai par iedeguma pakāpi

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!