Kā pasargāt mugurkaulu sēžot darbā?

Kā pasargāt mugurkaulu sēžot darbā?

Šeit būs daži vienkārši risinājumi pareizai sēdēšanai. Jūs varēsiet tiem vienkārši sekot gan darbā, gan mājās un pasargāt savu mugurkaulu.

Vai ar Jums arī tā notiek, ka tik tikko spējat piecelties pēc tam, kad visu dienu darbā esat sēdējis?

Aizvien lielāks cilvēku skaits sūdzas par pastāvīgām muguras un mugurkaula sāpēm ilgstošas nepareizas sēdēšanas rezultātā.

Šeit būs daži vienkārši risinājumi pareizai sēdēšanai. Jūs varēsiet tiem vienkārši sekot gan darbā, gan mājās un pasargāt savu mugurkaulu.

Diemžēl pēdējā laikā pieaug to darbavietu skaits, kas ir saistītas ar pastāvīgu sēdēšanu pie datora, tādēļ mums ir ļoti uzmanīgi jāuztur tāda ķermeņa poza, kas pārāk daudz nenoslogo mugurkaulu.

Arvien vairāk un vairāk mūsdienu mēbeļu ražotāji seko ergonomiska dizaina prasībām, taču ļoti bieži mēs šādas mēbeles nelietojam.

Fakts ir tāds, ka ne visi krēsli ir piemēroti visiem. Biroja krēslam ir jābūt pielāgotam indivīdam vismaz pēc augstuma un leņķa. Universālais krēsls nepastāv. Taču tikai Jūsu pašu spēkos ir samazināt sāpes pēc garas dienas.

1. Pievērsiet uzmanību krēsla atzveltnei.

Atzveltnes krēslam ir jābūt taisnam un nedaudz noapaļotam, jo tāda atzveltne vislabākajā iespējamā veidā atbilst Jūsu mugurkaulam, atzveltnei ir maksimāli jābalsta Jūsu mugura nieru zonā. Tai ir jābūt pietiekoši augstai, atbalstot plecus visā to platumā.

2. Nepārslogojiet plaukstas.

Pēc vairāk nekā pusstundu ilgas drukāšanas un peles lietošanas, atpūtiniet plaukstas, izstiepjot pirkstus un abos virzienos veiciet ar plaukstas locītavu apļveida kustības. Tas palīdzēs atbrīvoties no spriedzes apakšdelma muskuļos un locītavās.

3. Pārlieku nenoslogojiet savu kaklu.

Svarīga ir arī datora monitora pozīcija. Tā centram ir jāatrodas acu līmenī, lai Jums nebūtu jāstiepj kakls un muguras augšējie muskuļi. Ja Jums nav iespēju novietot monitoru augstāk, pagrieziet to uz augšu.

4. Nesastiepiet plaukstu locītavas.

Jums ir jātur apakšdelmus uz horizontālas virsmas tā, lai Jūs ar pirkstiem aizsniegu tastatūru un vienlaicīgi nesastieptu plaukstas.

5. Turiet telefonu ar vienu roku.

Kad runājat pa telefonu, neturiet to piespiestu ar plecu, jo tādā veidā Jūs pārslogojat savus kakla muskuļus. Šāda pastāvīga ieraduma rezultātā var rasties nepatīkama spriedze vai pat muskuļu krampji.

6. Iepauzējiet – tas būs labi gan Jums, gan Jūsu ķermenim.

Pat tad, ja Jūs jūtat atbalstu un sēžat ērti, ik pēc divām pastāvīgas sēdēšanas stundām Jums būtu jāatpūšas. Piecelieties. Pastaigājieties pa biroju un nedaudz izvingrinieties. Atkārtojiet šādu procedūru vairākas reizes dienā.

7. Pareizs krēsla augstums.

Jums ir jāsēž tik augstu, lai Jūsu kājas bez problēmām sniegtos līdz grīdai un tās būtu saliektas pareizā leņķī attiecībā pret grīdu.

8. Pareizs krēsla dziļums.

Krēslam ir jābūt pietiekoši dziļam, lai sniegtu pietiekošu atbalstu visai kāju augšējai daļai. Pozīcijai ir jānodrošina taisns leņķis attiecībā pret grīdu vai pozīciju saliecoties uz priekšu 5 grādu leņķī.

9. Arī galda augstumam ir nozīme.

Galdam ir jābūt nedaudz zemākam nekā Jūsu apakšdelmi, ja Jūs sēžat taisnā leņķī ar saliektiem elkoņiem un turiet augšdelmus tuvu pie ķermeņa – ir jāspēj aizsniegties līdz tastatūrai, nenoliecoties uz priekšu.

10. Parūpējieties, lai zem galda būtu daudz brīvas vietas kājām.

Galda dziļumam ir jāļauj Jūsu kājām brīvi kustēties un sēžot Jūsu vēderam ir gandrīz jāskar galda malu. Tas nozīmē, ka galdam ir jābūt pietiekoši garam vai arī ir jānovieto divi galdi viens aiz otra.

11. Jo vairāk aktivitāšu Jūs nodrošināt, jo pateicīgāks būs Jūsu mugurkauls.

Ja iespējams, mainiet savas aktivitātes darba dienas laikā tā, lai apgrūtinājums nav pastāvīgs. Jūs savā labā varat izdarīt vairāk, nomainot sēdēšanu uz krēsla, pret sēdēšanu uz bumbas. Mēs Jums iesakām sēdēt uz bumbas vismaz divas stundas katru dienu.

GYM BALL – ideāla sēdēšanai darbā un ikdienas treniņam mājās! Tas aizsargā un stiprina Jūsu mugurkaulu.

Autors: Mitja Kežišnisks, ortopēds

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!

Telefona atbalsts

Konsultants ir gatavs atbildēt uz Jums interesējošiem jautājumiem saistībā ar produktiem, kas Jums interesē. Turklāt, Jums palīdzēs orientēties mūsu mājaslapā un pie iepirkšanās. Lūdzu norādiet savu telefona numuru zemāk, un mēs ar sazināsimies tuvākajā laikā!

Zvans Jums neizmaksās neko!

Piezvanīt man!