Viss, kas Jums būtu jāzina par alerģijām

Viss, kas Jums būtu jāzina par alerģijām

Šajā rakstā Jūs atradīsiet atbildes uz jautājumu, kādēļ cilvēkiem ir alerģiskas reakcijas un, kas tās izraisa. Ja arī Jūs ciešat no alerģiskām reakcijām, vai vēlaties sevi no tām pasargāt, aicinām izlasīt šo informāciju 

Jau gandrīz trešdaļa pasaules iedzīvotāju cieš no alerģijām

Aptuveni 30-35% cilvēku ir jūtīgi pret vairākiem, mums visapkārt sastopamajiem alergēniem, t.i., vielām, kuras izraisa alerģiskas reakcijas.

Šajā rakstā Jūs atradīsiet atbildes uz jautājumu, kādēļ cilvēkiem ir alerģiskas reakcijas un, kas tās izraisa. Ja arī Jūs ciešat no alerģiskām reakcijām, vai vēlaties sevi no tām pasargāt, aicinām izlasīt šo informāciju.

Kādēļ cilvēkiem ir alerģiskas reakcijas?

Zinātnieki nav nonākuši pie vienota secinājuma par cēloņiem, kas izraisa alerģisku reakciju veidošanos. Pastāv uzskats, ka jūtība pret alergēniem ir iedzimta. Tāpat tiek uzskatīts, ka alerģiskas reakcijas parādas nokļūstot kontaktā ar alergēniem, ja organisma imūnsistēma biežu slimību vai citāda iemeslā dēļ ir novājināta. Tieši tādēļ organisms nav spējīgs pretoties un attīstās alerģija. Alerģijas izraisa dažādi alergēni, visbiežākās šādi:

 • pelējums,
 • mājas putekļu ērcītes,
 • pārtika, piemēram, rieksti, olas, soja, piens, graudaugi (it īpaši kukurūza),
 • medikamenti, piemēram, penicilīns, lokālā anestēzija …
 • insektu inde (bišu dzēlieni) …

Kā atpazīt alerģisku reakciju?

Alerģijas simptomi ir iedalāmi trīs kategorijās: vāja, vidēja un spēcīga:

1. Vāja alerģiska reakcija

Parādās nelielā ķermeņa zonā kā izsitumi, apsārtums, acu asarošana un iesnas. Vāja alerģiska reakcija neizplatās uz citām ķermeņa daļām.

2. Vidēja alerģiska reakcija

Parasti izplatās lielākā ķermeņa zonā. Visbiežāk tā var būt nieze, kas var izplatīties no kakla uz pleciem, seju un krūtīm. Vidēja alerģiska reakcija parasti ir saistīta arī ar elpošanas problēmām.

3. Spēcīga alerģiska reakcija

Spēcīga ķermeņa reakcija uz alergēnu visbiežāk iespaido visu ķermeni. Spēcīga alerģiska reakcija var būt pat nāvējoša. Reakcija sākas kā nieze, kas tūlītēji izplatās gandrīz pa visu ķermeni; nopietnākie un dzīvībai bīstamākie alerģijas simptomi ir bloķēta elpošanas sistēma vai pat smakšana.

Kā cīnīties ar alergēniem?

 • Regulāri tīriet savu māju ar putekļu sūcēju. Biežāka mājas tīrīšanas pasargās jūs no mājas putekļu ērcīšu savairošanās.
 • Ja alerģijas izpaužas bieži, izvairieties no mājdzīvniekiem ar spalvām un kažoku. Spalva un kažoks ir biežs alerģisku reakciju saasināšanās iemesls.
 • Parūpējieties, lai Jūsu dzīvoklis nav mitrs, jo mitrums var veicināt pelējuma veidošanos, kas ir viens no visbiežākajiem alerģijas iemesliem.
 • Lietojiet vitamīnus organisma pretestības paaugstināšanai cīņā pret alerģijām. Jūsu organismā ir jābūt pietiekošam A, C un E vitamīnu daudzumam:
  • vitamīns C ir ļoti efektīvs cīņai pret alerģijām, jo tas ir spēcīgs antioksidants, tas veicina cilvēka imūnsistēmas funkcionēšanu un ir dabisks antihistamīns.
  • vitamīns E tiek efektīvi izmantots, lai ārstētu alerģijas, jo tas ir spēcīgs antioksidants, kurš funkcionē starpšūnu saišu līmenī.
  • daudz vērtīgu sastāvdaļu, kas palīdz cīnīties ar alerģijām, ir atrodams zaļajā tējā.
 • Svarīgākā ir saslimšanas novēršana, pirms tā ir sākusies, tādēļ parūpējieties par savu imūnsistēmu (esiet īpaši uzmanīgs rudenī un ziemā). Gadījumā, ja Jūs saslimstat un Jūsu imūnsistēma kļūst vāja, izvairieties no kontakta ar alergēniem, kas var izraisīt ilgu alerģisku reakciju.

Šī raksta saturs ir informatīvs un neaizvieto speciālista viedokli.

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!