Smadzenēm nepieciešamas tikai 6 minūtes miega

Smadzenēm nepieciešamas tikai 6 minūtes miega

Vācijas ārstu pētījums ir satricinājis vispārējo uzskatu par to, ka cilvēka enerģijas un aktivitātes nodrošināšanai ir nepieciešams ilgs un mierīgs miegs. Žurnāls New Scientist ir publicējis pētījumu, kas vēsta pretējo – lai cilvēks atgūtu savu formu, smadzenēm ir nepieciešams tikai 6 minūtes ilgs miegs

Vācijas ārstu pētījums ir satricinājis vispārējo uzskatu par to, ka cilvēka enerģijas un aktivitātes nodrošināšanai ir nepieciešams ilgs un mierīgs miegs. Žurnāls New Scientist ir publicējis pētījumu, kas vēsta pretējo – lai cilvēks atgūtu savu formu, smadzenēm ir nepieciešams tikai 6 minūtes ilgs miegs.  

Vai dziļais miegs patiešām ir „visgudrākais”?

Līdz šim zinātnieki ir veikuši virkni pētījumu par miega ietekmi uz smadzenēm un atmiņu. Tajos zinātnieki dominējošā pārsvarā nonāca pie vienotas atziņas – dziļš un ilgs miegs ir vislabākais. Šodien, šķiet, ka paši zinātnieki ir „pamodušies”.

Kā tika veikts pētījums?

Ārsti atlasīja studentu grupu, lai izpētītu miega ietekmi uz garīgajām spējām. Studentiem bija jāatceras virkne vārdu un pēc stundas viņi tika pārbaudīti. Šīs stundas laikā pirmās grupas cilvēkiem vajadzēja pagulēt 6 minūtes, bet pārējiem bija jāpaliek nomodā.

Atklājums: īsajam miegam ir neticami lielisks efekts

Rezultāti parādīja, ka studentiem no pirmās grupas izdevās iegaumēt vārdus labāk. Līdz šim pastāvēja uzskats, ka iegaumēšanas process sākas tikai dziļajā miega fāzē, apmēram 20 minūtes pēc tam, kad cilvēks ir iemidzis, tomēr šis pētījums pierādīja, ka labvēlīga ietekme var būt arī no ļoti īslaicīga miega. Tādējādi, pirmo reizi tika pierādīts, ka neilgs miegs jeb snaudiens uzlabo atmiņu.   Daži cilvēki skeptiski izturas pret šī pētījuma rezultātiem. Viņi uzskata, ka pilnībā paļauties uz šī pētījuma laikā izdarīto atklājumu nevar, jo vēl aizvien ir virkne pierādījumu, kas liecina par to, ka atmiņa veidojas un attīstās ilga un dziļa miega laikā. 

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!

Telefona atbalsts

Konsultants ir gatavs atbildēt uz Jums interesējošiem jautājumiem saistībā ar produktiem, kas Jums interesē. Turklāt, Jums palīdzēs orientēties mūsu mājaslapā un pie iepirkšanās. Lūdzu norādiet savu telefona numuru zemāk, un mēs ar sazināsimies tuvākajā laikā!

Zvans Jums neizmaksās neko!

Piezvanīt man!