Kā cīnīties ar nogurumu?

Kā cīnīties ar nogurumu?

Varat būt pārliecināta – jūs neesat vienīgie, ko šogad atkal piemeklējis rudens nogurums. Pat, ja neguļat pietiekami ilgi un trūkst laika pienācīgai atpūtai, jūs varat izvairīties no rudens noguruma. Lai pietiekoši atpūstos, nav jāgaida atvaļinājums, cīņā ar nogurumu varat piemērot arī citas metodes.

Kā izvairīties no noguruma un uzpildīt enerģiju?

Varat būt pārliecināta – jūs neesat vienīgie, ko šogad atkal piemeklējis rudens nogurums. Pat, ja neguļat pietiekami ilgi un trūkst laika pienācīgai atpūtai, jūs varat izvairīties no rudens noguruma. Lai pietiekoši atpūstos, nav jāgaida atvaļinājums, cīņā ar nogurumu varat piemērot arī citas metodes.

Produkti, kas cīnās ar nogurumu

Iespējams, ka noguruma iemesls slēpjas tieši uzturā lietotajos produktos. Izvairieties no tiem produktiem, kuru sastāvā ir augsts GI līmenis. Šie produkti ātri vien piešķirs trūkstošo enerģiju, bet tikpat ātri tā tiks iztērēta, kā rezultātā būsiet mazāk enerģiska, nekā bijāt sākumā. Un tas radīs nogurumu.

Tādēļ iekļaujiet savā uzturā produktus ar zemu GI līmeni.

Produkti ar augstu GI koeficientu:

 • Baltmaize
 • Makaroni
 • Cepti kartupeļi

Produkti ar zemu GI koeficientu

 • Rieksti
 • Zivis
 • Putnu gaļa
 • Pilngraudu maize

Vingrinājumi enerģijas celšanai

Ja neesat pieraduši vingrot, teiksiet „vingrošana mani nogurdina vēl vairāk”. Bet tā nav taisnība. Taisnība ir tā, ka fiziska slodze nogurdina īstermiņa. Bet ilgtermiņā tā palielinās enerģijas līmeni, jums būs labāks garastāvoklis un vieglāk tiksiet galā ar stresu.

Veltiet ikdienas vingrošanai pusstundu

Ja baidāties strauji ielēkt sportā, sāciet lēnām. Vismaz izejiet pastaigāties. Pirmajā nedēļā pastaigai vajadzētu ilgt aptuveni 10 minūtes, tad pagariniet to par 5 minūtēm katru nedēļu. Drīz jūsu fiziskā aktivitāte kļūst izteiktāka!

Ēdiet mīkstos augļus

Lietojiet uzturā mellenes, zemenes, dzērvenes un ķiršus. Mīkstie augļi ir bagātīgs antioksidantu avots un palīdz no organisma izvadīt toksīnus. Šādā veidā spēsiet veiksmīgi cīnīties ar hronisku nogurumu un enerģijas trūkumu.

Akupunktūra mājas apstākļos

Ķīnas medicīna ir atklājusi akupunktūras punktu, kas palīdz cīnīties ar stresu un nostiprina imūnsistēmu.

Tas atrodas uz labās kājas, četru pirkstu platumā zem ceļgala bļodiņas. Uzspiediet uz šī punkta ar īkšķi tik stipri, lai sajustu spiedienu. Spiediet uz šī punkta 3 – 5 minūtes un tas atkārtojiet procedūru otrajai kājai.

Žeņšeņa sakne – enerģijas avots

Ķīnas medicīnā žeņšeņs ir pazīstams kā enerģijas karalis. Pretēji kafijai, kas stimulē centrālo nervu sistēmu, žeņšeņs pakāpeniski paceļ enerģijas līmeni. Turklāt, tas palīdz imūnsistēmai cīnīties ar stresu. Žeņšeņu iespējams uzņemt kapsulu vai gardas tējas veidā.

Magnijs – neaizstājams cīņā ar nogurumu

Magnijs ir ļoti svarīgs enerģijas avots organismā. Tas ir tādēļ, ka ikreiz, kad organisms ražo enerģiju, jūsu šūnām – mitohondrijām – nepieciešams magnijs. Tieši magnijs ir tas, kas cilvēkiem parasti pietrūkst, ja viņi uzturā lieto pārāk lielu daudzumu sāls un piena produktu. Tādēļ lietojiet uzturā produktus ar pietiekamu magnija daudzumu vai lietojiet magnija tabletes.

Produkti, kas satur lielu daudzumu magnija

 • Mandeles
 • Brazīlijas rieksti
 • Saulespuķu vai ķirbju sēklas
 • Sezama sēklas

Ēdiet zaļi

Zaļā krāsa dziedē acis, taču ne tikai – tā spēj arī palielināt enerģijas daudzumu organismā! Ēdiet kviešu un miežu dīgstus. Tie visi satur hlorofilu un ir lielisks proteīna avots, kas spēj nodrošināt organismu ar nepieciešamo enerģijas devu.

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!