Diendusa ir veselīga - ļaujieties tai!

Diendusa ir veselīga - ļaujieties tai!

Vārdiem „diendusa” vai „pēcpusdienas snauda” parasti ir negatīva pieskaņa, jo „īsti” cilvēki visu dienu strādā un netērē lieki ne minūti sava laika, nerunājot nemaz par tādu lietu kā miegu pusdienlaikā.

Neskatoties uz to, ka daudzi cilvēki pusdienlaikā labprāt nosnaustos, viņi to neuzdrošinās darīt, lai pārējie viņus neuzskatītu par sliņķiem. Tomēr pētījumu un aptauju rezultāti liecina par to, ka 60% nodarbināto guļ pusdienmiegu vismaz reizi nedēļā.

Kāpēc miegs pusdienlaikā ir normāla parādība?

Mums visiem ir iedzimta fizioloģiska vēlme pusdienlaikā mazliet pagulēt – to jau sen zinātnieki ir pierādījuši, saviem pētījumiem izvēloties cilvēkus, kas atlasīti pēc nejaušības principa. Par laimi viedoklis, ka diendusa ir velts laika patēriņš, mūsdienās vairs netiek uzskatīts par patiesu.  

Kāpēc pusdienmiegs ir veselīgs?

Pētījumi ir pierādījuši, ka īsa snauda pēcpusdienā uzlabo cilvēka garastāvokli, veselību, un, kas ir pats galvenais – palielina darba produktivitāti! Pusdienmiegs ir īpaši svarīgs tad, ja nakts miegs ir bijis saraustīts vai citādāk nekvalitatīvs. Tas ir tādēļ, ka jo ātrāk mēs atbrīvojamies no miega bada, jo ātrāk tiks atjaunota normālas imūnsistēmas darbība.  

Pareizs pusdienmiegs!

Lai spētu izbaudīt visas pusdienmiega priekšrocības, sekojiet šīm rekomendācijām:

Esiet konsekventi

Lai neizjauktu savu bioloģisko pulksteni un nakts miega ritmu, ierobežojiet pusdienmiega ilgumu. Kvalitatīvai atpūtai Jums būs nepieciešamas tikai 20 minūtes, jo šajā laika periodā Jūs vēl nepagūsiet iemigt dziļā miegā.  

Īstā brīža izvēle ir ļoti svarīga!

Vispiemērotākais brīdis pusdienmiegam ir 12 stundas pēc puses no nakts miega laika. Lielākajai daļai cilvēku tas ir aptuveni plkst.15:00, tomēr neaizmirsīsim, ka mēs katrs esam citādāki un sekosim savam iekšējam pulkstenim.  

Izvairieties no snaušanas naktī

Ja Jūs esat noguruši, izslēdziet televizoru un dodieties gulēt. Ja tā nerīkosieties, saskarsieties ar miega problēmām un no rīta modīsieties daudz grūtāk.

Sagatavojiet organismu

Ieviesiet dienas režīmu, kurā atvēliet laiku pusdienmiegam. Aizveriet durvis, izpildiet vienkāršus stiepšanās vingrinājumus, ieslēdziet lēnu un vieglu mūziku, izslēdziet apgaismojumu. Šāda sistēma sagatavos Jūsu organismu pusdienmiegam.  

Neuztraucieties par to, ka neizdodas iemigt

Lai kvalitatīvi atpūstos, iemigšana nav nepieciešama. Atgulieties un atpūtieties un sasniegsiet tik pat pozitīvu efektu, kā tad, ja būsiet iemiguši.

Atgulieties visur, kur varat

Pat visīsākā atpūta ļaus Jums sajusties daudz labāk, tā it kā Jūs būtu patiešām gulējuši.

Izpētiet sekas

Ja pusdienlaikā Jums izdevās pasnaust, bet vakarā ir problēmas iemigt, saīsiniet pusdienmiega ilgumu vai pat atmetiet to. Vispirms mēģiniet snaudas laiku saīsināt, ja tas nepalīdz pārtrauciet gulēt pusdienmiegu.

Visi šie padomi palīdzēs Jums pareizi ļauties pusdienmiegam, kas ne tikai ļaus Jums atpūsties, bet arī dos stimulu produktīvi nostrādāt dienas atlikušo daļu.

 • Norēķinu veidi
  Noformējot pasūtījumu, Jūs varat norēķināties ar online maksājumu vai arī skaidrā naudā preci saņemot.
 • 14 dienu atgriešanas tiesības
  Gadījumā, ja Jūs neesat apmierināts ar pirkumu, Jūs varat atgriezt preci, un mēs atmaksāsim atpakaļ Jūsu samaksāto naudu.
 • Zvani mums
  Zvaniet mums 67 169 012. Mēs būsim priecīgi atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēsim pirkuma procesā Dormeo internetveikalā.
 • 100% droši pirkumi
  Jūsu iepirkšanās Dormeo internetveikalā ir droša. Mēs garantējam Jūsu privātumu.

Dormeo Latvija

Dormeo piedāvā visdažādākos matračus visām gulēšanas pozām, tiem, kuri cieš no alerģijām, kuri naktīs svīst, kā arī stingrākus un mīkstākus matračus un risinājumus pāriem ar iespēju matraci apgriezt uz otru pusi. Matrači ir darināti no dažādiem materiāliem, un pareizā izvēle ir īpaši svarīga cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm un citām veselības problēmām. Matracis, kas samazina spiediena punktus, parasti nodrošina daudz kvalitatīvāku miegu. Izpētiet Dormeo piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko matraci sev!
Piesakieties jaunumiem e-pastā!